Jeruzalem
Letisko Ben Gurion v Tel Avive

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Tel Aviv

Služby na letisku Tel Aviv

Krystof Hajek aktualizované 24. 9. 2023

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Tel Aviv. Kde sa najlepšie najesť a kde nakúpiť?

Nájdite najlacnejšie hotely v Tel Avive

Internet a wi-fi

Wi-fi môžete používať bezplatne bez časového obmedzenia.

Po príchode neotáľajte s kúpou fyzickej sim karty. Získajte izraelskú dátovú e-sim kartu rýchlo a jednoducho na airalo.com.

Obchody a supermarkety

Na letisku Tel Aviv sa nenachádza žiadny bežný obchod s potravinami.

Obchody so zmiešaným tovarom sú podstatne väčšie po bezpečnostnej kontrole, kde narazíte na veľké duty free obchody, obchody s módou, kozmetikou alebo šperkami.

Nachádza sa tu aj niekoľko obchodov so suvenírmi.

Reštaurácie

Reštaurácie sa nachádzajú najmä v tranzitnej zóne po bezpečnostnej kontrole. Vybavenie je v porovnaní s podobne veľkými letiskami vo svete chudobnejšie a reštaurácie sú v čase špičky často preplnené.

Viac reštaurácií je v termináli 3, zatiaľ čo v termináli 1 sú len kaviarne. Reštaurácie rýchleho občerstvenia McDonald's nájdete v oboch termináloch.

Zoznam všetkých reštaurácií a obchodov nájdete na webovej stránke letiska.

Úschovňa batožiny

Úschovňu batožiny nájdete na krátkodobých parkoviskách Vineyard a Orchard na prízemí terminálu 3 vo forme automatických skriniek, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne. Zaplatiť môžete kartou alebo v hotovosti a batožinu si môžete uložiť až na 31 dní. Ceny za 24-hodinovú úschovu sú nasledovné:

  • Malý batoh: 120 ILS
  • Stredný kufor: 1 €: 280 ILS
  • Veľký kufor: 10 eur: 380 ILS

Podrobnosti nájdete na webovej stránke prevádzkovateľa skrinky: adonlocker.co.il

Bankomaty a zmenárne

Na celom letisku prevádzkuje zmenárne len banka Hapaolim a kurzy sú podobné ako v bankách v meste. Zmenárne sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Bankomaty prevádzkujú aj banky Hapaolim Bank (terminál 3) a Smart (terminály 1 a 3).

Pitná voda

Na oboch termináloch sú po bezpečnostných kontrolách pri všetkých toaletách k dispozícii pitné fontánky, z ktorých si môžete bezplatne načerpať pitnú vodu do vlastnej fľaše.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.