Solún
Letisko Solún

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Solún

Prestup na letisku Solún

Krystof Hajek aktualizované 12. 1. 2024

Letisko má dva terminály - T1 a T2, ktoré sú vo verejnej časti prepojené vnútorným koridorom dlhým približne 150 metrov. Môžete medzi nimi prechádzať pešo alebo vonku.

V tranzitnom priestore za bezpečnostnou kontrolou sú oba terminály spojené do jedného odletového priestoru. Nech prejdete bezpečnostnou kontrolou cez ktorýkoľvek terminál, vždy vedie do spoločného tranzitného priestoru.

Terminály sú rozdelené podľa leteckej spoločnosti, nie podľa destinácie.

  • Terminál 1 - Air Serbia, British Airways, Cyprus Airways, easyJet, El Al, Jet2.com, Swiss, Tarom, Turkish Airlines, Wizz Air
  • Terminál 2 - Aegean Airlines, airBaltic, Austrian, Enter Air, Eurowings, Lufthansa, Norwegian, Olympic Air, Ryanair, SAS, Sky Express, Smartwings, Transavia, Volotea

Odbavovacie pulty sú vždy na 1. poschodí, prízemie je vyhradené pre prílety.

Letisko je celkovo veľmi prehľadné a moderné.

Lacné hotely v blízkosti letiska Solún

Transfer medzi letmi

Letisko v Solúne využíva najmä spoločnosť Aegean Airlines na prestupovanie zo svojich európskych letov na lety po gréckych ostrovoch. Solún je oveľa výhodnejšie letisko na prestupy ako Atény (ATH).

Prestup je veľmi jednoduchý a priamočiary, stačí sledovať značky "Letecké spojenia". Väčšinou budete prestupovať v rámci schengenského priestoru, počas ktorého nebudete prechádzať žiadnymi kontrolami.

Z jedného letu na druhý môžete v Solúne ľahko prestúpiť za 25 minút.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.