Atény Eleftherios Venizelos v kocke

Aténska akropola

Najrušnejšie grécke letisko je domovskou základňou spoločnosti Aegean Airlines a malú základňu tu má aj Ryanair. Do Atén lietajú lety zo všetkých veľkých európskych miest, ale aj z iných kontinentov. Hustá sieť letov v celom Grécku znamená, že letisko slúži aj ako dôležitý prestupný bod.

Aténske letisko je oficiálne pomenované "Eleftherios Venizelos" podľa bývalého gréckeho premiéra.

Terminál sa nachádza 34 km od centra Atén.

Aténske letisko je dôležitou základňou pre viaceré letecké spoločnosti:

  • Aegean Airlines - rozsiahla sieť liniek po celej Európe, severnej Afrike a Blízkom východe a v spolupráci s Olympic Air po celom Grécku.
  • Sky Express - konkuruje spoločnosti Aegean Airlines najmä na letoch do gréckych destinácií a často ponúka lacnejšie letenky.
  • Ryanair - ponúka lety z Atén do európskych destinácií, ako sú Budapešť, Bergamo, Londýn, Viedeň, Katovice, Krakov, Malta, Rím, Berlín a mnohé ďalšie
  • Wizz Air - lieta na linkách do východnej Európy (napr. do Budapešti, Bukurešti, Sofie alebo Katovíc), ale aj do Abú Zabí
  • Volotea - zvyčajne ponúka najlacnejšie lety z Atén na Krétu a Santorini a lieta aj do Talianska, Francúzska a Chorvátska

Do Atén lietajú všetky hlavné letecké spoločnosti z Európy a okolia, ako napríklad Lufthansa, British Airways, KLM, Turkish Airlines, El Al, Iberia a ďalšie.

Veľmi lacné diaľkové nízkonákladové lety z Atén do Singapuru ponúka spoločnosť Scoot, ďalšie diaľkové lety do USA ponúkajú spoločnosti Delta a United a na východ Qatar Airways a Emirates.

Flag of Greece
ATH
Kód IATA
? °C
Aktuálne počasie
10:06
Miestny čas

Získajte ďalšie tipy na cestovanie z letiska Atény

Či už prilietate na letisko Atény alebo z neho odlietate, pozrite si naše praktické tipy a odporúčania: