Služby na letisku Quito

Katedrála v Quite

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Quito. Kde sa dá najlepšie najesť a nakúpiť?

Najlepšie hotely v meste Quito

Internet a wi-fi

V tranzitnej zóne môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Žiaľ, wifi nefunguje vo verejnej zóne, čo je nepríjemné napríklad pri objednávaní taxíka cez platformu Uber.

Bezplatnú wifi však môžete využívať v budove Quito Airport Center priamo oproti terminálu, kde nájdete niekoľko reštaurácií s nešifrovanými sieťami.

Na letisku Quito nie je veľa predajní mobilných operátorov. Získajte ekvádorskú dátovú e-simku rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Reštaurácie

Vo verejných a tranzitných priestoroch terminálu sa nachádza niekoľko bufetov a reštaurácií, ktorých ceny sú až 4-5-krát vyššie ako v meste. V tranzitnej zóne pôsobia známe reťazce, ako napríklad TGI Fridays.

V príletovej hale sa nachádza malé občerstvenie. Reštaurácie vo vnútri letiska sú zvyčajne otvorené tak, aby pokryli všetky odlety a prílety.

O niečo lacnejšie stravovanie s oveľa širšou ponukou reštaurácií nájdete v budove Quito Airport Center oproti východu z terminálu, kde sa nachádza aj predajňa rýchleho občerstvenia, napríklad KFC (otvorená 24 hodín denne).

Obchody a supermarket

Zatiaľ čo reštauračných zariadení je na letisku a v letiskovom centre Quito Airport Center dostatok, obchodov je podstatne menej.

Vo verejnej časti letiska sa prakticky nenachádzajú žiadne tradičné obchody, zatiaľ čo po bezpečnostnej kontrole narazíte najmä na miestne obchody so suvenírmi.

Na letisku ani v jeho blízkosti sa nenachádza žiadny supermarket s potravinami.

Úschovňa batožiny

Službu úschovy batožiny na letisku poskytuje Bag Parking.

Pobočka sa nachádza v budove Quito Airport Center oproti terminálu a je otvorená 24 hodín denne. Poplatok za celodennú úschovu je 8 usd. Oficiálne informácie: bagparkingquito.com/contact.

Bankomaty

Bankomaty, ktoré prijímajú štandardné medzinárodné karty, sú k dispozícii aj v príletovej hale. Žiaľ, pri výbere v žiadnom z nich sa nevyhnete miestnemu poplatku 4 usd.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.