Doprava z letiska Paríž Beauvais-Tille

Paríž

Na letisko nevedie železnica, ale je spojené s priľahlým mestom Beauvais a s Parížom priamou autobusovou dopravou.

Autobus do Paríža

Z letiska premávajú 3 kyvadlové autobusové linky na predmestia Paríža k staniciam metra, ktoré prevádzkuje letisko v spolupráci so spoločnosťou Terravision. Ďalšia linka premáva priamo bez prestupu do Disneylandu v Paríži.

  • Linka A01 - premáva na stanicu Porte Maillot v blízkosti Víťazného oblúka. Autobus premáva každých 25 minút v oboch smeroch a cesta trvá približne 1 hodinu a 30 minút v závislosti od premávky.
    • Spojenie s linkou metra 1 a linkami RER C a E
  • Linka A02 - premáva na stanicu Saint-Denis Université na severnom predmestí Paríža. Autobus premáva každých 15 minút v oboch smeroch a čas cesty je približne 1 hodina a 15 minút v závislosti od premávky.
    • Spojenie s linkou metra 13

Cena jednosmerných lístkov je 16,90 eur pre dospelých a 9,90 eur pre deti do 11 rokov. Spiatočný lístok stojí 29,90 eur alebo 19,80 eur pre deti. Batožina je v cene a deti do 4 rokov jazdia zadarmo.

Lístky si môžete zakúpiť aj na mieste v pokladni medzi terminálmi 1 a 2 alebo v automate na lístky v príletovej hale terminálov 1 a 2. Lístky zakúpené na mieste sú však drahšie: jednosmerné lístky za 18 eur, spiatočné za 35 eur.

Zastávka letiskového autobusu sa nachádza v priestore medzi oboma terminálmi, asi 30 metrov od brány. V Paríži je to parkovisko v blízkosti stanice Porte Maillot.

Na stanici Porte Maillot prestúpte na žltú linku parížskeho metra 1 alebo choďte pešo na Avenue des Champs-Élysées (20 minút chôdze).

Za zmienku stojí aj to, že z Porte Maillot odchádzajú diaľkové autobusy Flixbus do Londýna, Bruselu a, samozrejme, do mnohých miest vo Francúzsku.

Autobus do Beauvais

Ak máte namierené len do Beauvais, využite autobusové linky číslo 6 a "NA " Navette Aeroport, ktoré premávajú do centra a na železničnú stanicu, kumulatívny interval je 30 až 60 minút a cesta do centra trvá 20 minút.

Presné cestovné poriadky a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke dopravného podniku: www.corolis.fr.

Lístok na linku č. 6 stojí 1 eur a na Navette Aeroport 4 eur, platí však nasledujúcich 48 hodín na všetky linky v Beauvais.

Ak uvažujete o tom, že obídete drahý priamy autobus z letiska do Paríža tým, že pôjdete miestnou verejnou dopravou linkou 6 na železničnú stanicu Beauvais a potom pôjdete vlakom, úspora bude nulová. Vlak z Beauvais do Paríža stojí približne 14 až 15 eur.

Prenájom auta

Letisko Beauvais sa nachádza prakticky na francúzskom vidieku a môže byť veľmi výhodným východiskovým bodom na výlet po severozápadnom Francúzsku.

Na letisku sídli mnoho známych a miestnych autopožičovní, pričom ceny za týždenný prenájom sa začínajú od 260 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.