Prestup na letisku Paríž Beauvais-Tille

Paríž

Letisko Beauvais prevádzkuje 2 terminály. Nie sú priamo prepojené, ale môžete medzi nimi prejsť za 1 minútu (vzdialenosť približne 50 metrov) po chodníku (len verejná časť).

Nájsť lacné hotely v blízkosti letiska Beauvais

Terminály nie sú rozdelené podľa žiadneho jasného kľúča. Oba terminály vybavujú lety do schengenského priestoru aj mimo neho a všetky letecké spoločnosti využívajú oba terminály.

Terminál bude vždy vyznačený na letenke, a aj keď toto označenie nenájdete, nemusíte byť nervózni.

Budovy sú totiž tak blízko pri sebe, že aj keď na prvýkrát miniete tú správnu, chybu ľahko napravíte do 5 minút krátkou prechádzkou po chodníku.

Prestup medzi letmi

V Beauvais lietajú výlučne nízkonákladové letecké spoločnosti, takže prestupy budú vždy negarantované, t. j. z dvoch rôznych leteniek budete odkázaní sami na seba.

Pri prestupe, dokonca aj v rámci jedného terminálu, musíte vždy vyjsť von, znovu sa odbaviť a prejsť bezpečnostnou kontrolou späť do tranzitného priestoru.

Reálny čas prestupu bez zapísanej batožiny bude približne 20-45 minút v závislosti od bezpečnostného radu. Rozhodne však neodporúčame nechať si medzi jednotlivými letmi menej ako 2-3 hodiny.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.