Doprava z letiska Mykonos

Mykonos

Na letisko premávajú miestne autobusy a taxíky a v termináli sa nachádzajú aj požičovne áut.

Požičovňa áut

Mykonos je malý, veľmi členitý ostrov s množstvom zátok a pláží, na ktoré sa nedostanete autobusom.

Ak chcete Mykonos poriadne preskúmať, využite jednu z mnohých nadnárodných alebo miestnych požičovní priamo v termináli. Ceny za týždeň v hlavnej sezóne sa začínajú na 255 eur.

Autobusy KTEL

Priamo pred letiskovou halou nájdete autobusovú zastávku pre autobusy, ktoré premávajú len v letnej sezóne (jún-september).

Autobus vás odvezie na hlavnú autobusovú stanicu Fabrika v blízkosti centra Mykonosu, ako aj do nového prístavu na severe mesta. Cestovné poriadky nájdete na stránke mykonosbus.com a lístky si môžete kúpiť u vodiča za 2,50 eur.

Cesta z centra na stanicu Fabrika trvá približne 10 minút a autobusy jazdia v lete v priemere raz za hodinu.

Taxi

Taxíkom sa do centra Mykonosu dostanete za 10 minút a cena je 15 eur za auto.

Na letisku vždy čaká veľa taxíkov, dokonca aj v zimnej sezóne, keď čakajú na prílety z Atén. Platí sa len v hotovosti a mobilné aplikácie ako Uber alebo Bolt na Mykonose nefungujú.

Hotelový transfer

Poslednou a hojne využívanou možnosťou je transfer z vášho ubytovania. Mnohé hotely na Mykonose ponúkajú bezplatnú kyvadlovú dopravu na letisko a do prístavu a späť - vopred si overte dostupnosť služby a dohodnite si odvoz.

Zobraziť hotely na Mykonose

Vyhľadávač trajektov

Ak plánujete výlet na okolité ostrovy, pozrite si ceny trajektov napríklad na stránke directferries.com a kúpte si lístok priamo... Najbežnejšia cena trajektu Mykonos - Tinos je 8 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.