Mykonos

Národné letisko ostrov Mykonos

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Mykonos

Národné letisko ostrov Mykonos v kocke

David Eiselt aktualizované 14. 11. 2023

Menšie letisko na Mykonose sa nachádza 4 km juhovýchodne od centra mesta a asi 10 km od nového prístavu Mykonos, odkiaľ sa môžete loďou dostať na okolité ostrovy, napríklad na Tinos.

Letisko sa využíva najmä v letných mesiacoch, keď dosahuje takú kapacitu, že je obmedzený pobyt lietadiel na letiskovej ploche na maximálne 1 hodinu.

Najviac letov na letisko počas leta prevádzkujú letecké spoločnosti easyJet, Wizz Air a Ryanair. Hlavná sezóna trvá od júna do októbra, kedy nájdete aj najviac priamych spojení.

Celoročne sa pravidelne lieta len do Atén. Letenky do gréckeho hlavného mesta a ďalej do Európy si môžete kúpiť na webovej stránke gréckych aerolínií: aegenair.com alebo skyexpress.gr.

Zobraziť hotely na Mykonose

Jediný terminál letiska je veľmi prehľadný a vzdialenosti od vchodu k lietadlu sú do 100 metrov. V letnej sezóne sa pripravte na nedostatok miest na sedenie a fronty na bezpečnostné kontroly tiahnuce sa mimo terminálu (môžu trvať až 30 minút).

Flag of Greece
JMK
Kód IATA
? °C
Aktuálne počasie
07:23
Miestny čas

Získajte ďalšie tipy na cestovanie z letiska Mykonos

Či už prilietate na letisko Mykonos alebo z neho odlietate, pozrite si naše praktické tipy a odporúčania:

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.