Prestup na letisku Mníchov

Mníchov

Letisko Mníchov je veľké, ale prehľadné a kompaktné. Je rozdelené na 2 terminály podľa leteckých spoločností, nie podľa letov do schengenských alebo neschengenských krajín.

Oba terminály sú tesne oddelené obchodnou zónou Mníchovského letiskového centra a podzemnou železničnou stanicou.

Lacné hotely v blízkosti letiska Mníchov

Vďaka prehľadnému rozmiestneniu terminálov a značeniu nie je možné sa stratiť. Stačí si vopred zistiť, z ktorého terminálu budete odlietať, podrobnosti nájdete nižšie. Aj keby ste náhodou prišli do nesprávnej budovy, oba terminály sú navzájom prepojené a z jedného do druhého sa dostanete pešo za 10 minút.

Konkrétny terminál bude vždy vyznačený na vašej letenke, ale pre jednoduchšiu orientáciu uvádzame zoznam najdôležitejších leteckých spoločností a terminál, z ktorého vo Frankfurte lietajú:

  • Terminál 1: Eurowings, Air Europa, Air France, American Airlines, British Airways, Condor, Delta, easyJet, Iberia, KLM, Qatar Airways, TUIfly, Turkish Airlines
  • Terminál 2: Lufthansa, Air Canada, Etihad Airways, Oman Air, SAS, Singapore Airlines, Swiss, TAP, United

Kompletný rozpis leteckých spoločností nájdete na webovej stránke letiska: munich-airport.com/airlines

Terminál 2 má ešte jednu samostatnú budovu uprostred odbavovacej plochy, ktorá je prístupná len pre cestujúcich. Tu sa nachádzajú odletové brány K a L, ku ktorým sa z hlavnej budovy dostanete za 3 minúty bezplatným automatickým podzemným vláčikom, ktorý premáva približne raz za 3 až 5 minút.

Prestup medzi letmi

Letisko Mníchov je tradične hodnotené ako jedno z najpríjemnejších letísk na prestupovanie. Na webovej stránke letiska nájdete prehľadného sprievodcu prestupnými letmi: munich-airport.com/connecting-flights

Terminály sú veľké, ale veľmi jednoducho a prehľadne usporiadané, takže na bežný prestup vám bude stačiť 30 minút. Prestup sa takmer vždy uskutoční v rámci jedného terminálu, v drvivej väčšine prípadov v termináli 2.

Bezpečnostná a pasová kontrola

Musíte pri prestupovaní na mníchovskom letisku prejsť pasovou kontrolou a - alebo bezpečnostnou kontrolou? To závisí od toho, odkiaľ a kam letíte!

  • Schengen -> Schengen: Žiadne kontrolné stanovište
  • Schengen -> Non-Schengen: pasová kontrola
  • Non-Schengen -> Schengen: Pasová a bezpečnostná kontrola
  • Non-Schengen -> Non-Schengen: bezpečnostná kontrola

Prestup medzi terminálmi

Aj keď sa prestupné lety zvyčajne uskutočňujú v rámci jedného terminálu, letisko ponúka bezplatnú kyvadlovú dopravu autobusmi, ktoré premávajú na ploche medzi terminálmi 1 a 2.

Ak nemusíte opätovne kontrolovať batožinu, nemusíte pri prestupe medzi terminálmi opustiť tranzitný priestor.

Autobus premáva každých 10 minút od 6:00 do 23:00 a zastavuje na nasledujúcich miestach:

  • Terminál 1 (Schengen) - pri odletových bránach A28 a D08
  • Terminál 1 (mimo Schengenu) - pri odletovej bráne C08
  • Terminál 2 (Schengen) - pri odletovej bráne G83
  • Terminál 2 (mimo Schengenu) - pri odletovej bráne H15

Mapa letiska

Oficiálnu mapu terminálov letiska Mníchov si môžete pozrieť na webovej stránke munich-airport.de a k dispozícii sú aj mapy na stiahnutie vo formáte .pdf.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.