Parkovanie na letisku Mníchov

Mníchov

Kde je najlepšie zaparkovať na letisku Mníchov? Aké sú ceny parkovania na letisku a na súkromných parkoviskách v okolí?

Dlhodobé parkovanie

Economy Parking North P51 ponúka najnižšie ceny za parkovanie priamo na letisku. Pri online rezervácii na webovej stránke letiska môžete zaplatiť za týždeň od 49 eur. Čím skôr si parkovisko rezervujete, tým lacnejšie bude. Bežná cena za rezerváciu na poslednú chvíľu sa pohybuje od 70 do 90 eur za týždeň.

Parkovací lístok slúži zároveň ako lístok na autobus alebo vlak 635, ktorý vás každých 20 minút odvezie na terminál (cesta trvá 6 minút). Vždy sa oplatí skontrolovať webovú stránku letiska, pretože sa občas objavujú špeciálne ponuky, ktoré výnimočne klesnú na približne 40 eur za týždeň.

Parkovanie priamo pri termináloch stojí približne 150 eur na týždeň.

Najlacnejšie parkovanie priamo pri termináloch (do 5 minút chôdze) stojí približne od 70 eur za mesiac.

V okolí letiska sa tradične nachádza množstvo súkromných parkovísk s bezplatnou kyvadlovou dopravou k terminálu. Rôzne ponuky si môžete porovnať na týchto webových stránkach parken-airport.de alebo na parkplatzvergleich.de. Najnižšia cena, ktorú môžete získať za týždenné parkovanie, sa zvyčajne pohybuje okolo 59 eur.

Alternatívou je bezobslužné bezplatné legálne parkovanie v obytných zónach okolitých obcí, ale verejná doprava z týchto obcí je často veľmi zdĺhavá a komplikovaná.

Krátkodobé parkovanie

Krátkodobé parkovanie je bezplatné na 5 minút v zóne "Kiss and fly" priamo pred terminálmi alebo na 10 minút v zóne "Kiss and ride".

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.