Doprava z letiska Milan Bergamo

Bergamo

Doprava na letisko Bergamo je zabezpečená len autobusovou dopravou, pričom do Milána premávajú veľké autobusy a do Bergama jeden mestský autobus. Vlakové spojenie na letisko neexistuje.

Autobus do centra Milána

Priame autobusy odchádzajú z letiska na železničnú stanicu Milano Centrale minimálne raz za pol hodiny, aby obslúžili všetkých cestujúcich po prílete. Na výber je niekoľko dopravcov, z ktorých najväčší je Terravision.

Ceny lístkov sú rovnaké pre všetkých dopravcov a najlacnejšie pri kúpe online: 10 eur za jednosmerný, 18 eur za spiatočný lístok.

  • Čas cesty do Milano Centrale: 60 minút
  • Frekvencia: 5-15 minút
  • Cestovné: 10 eur jednosmerne / 18 eur spiatočne

Kúpiť lístok - Terravision.com

Ak si nekúpite lístky online, zakúpte si ich u vodiča pred nástupom. Vyhnite sa kúpe v stánku v príletovej hale, budete viazaní na jednu konkrétnu spoločnosť a prídete o možnú rýchlejšiu cestu skorším autobusom inej spoločnosti. Lístky sú pre všetky tri spoločnosti za rovnakú cenu. Cestou na letisko si potom lístky môžete kúpiť u predajcu priamo na autobusových zastávkach v blízkosti hlavnej stanice (Piazza Luigi di Savoia).

Ďalšími autobusovými spoločnosťami sú Flixbus alebo Autostradale.

Posledné autobusy z letiska 0:40
Terravision
1:00
Flixbus
1:10
Terravision
1:30
Autostradale
1:40
Flixbus
1:50
Terravision
Prvé autobusy na letisko 3:30
Terravision
3:50
Flixbus
4:00
Terravision
4:10
Autostradale
4:20
Flixbus
4:30
Terravision

Autobus do Bergama

Autobusová linka 1 vás každých 20 minút odvezie do centra Bergama, na železničnú stanicu alebo do historického centra Città Alta. Cestovný poriadok nájdete na webovej stránke: atb.bergamo.it.

Lístky si môžete kúpiť priamo na zastávke alebo v automatoch vo vnútri autobusu. Lístky si môžete zakúpiť aj prostredníctvom aplikácie ATB Mobile. Cena cestovného je nasledovná, je potrebné kúpiť si lístok pre 3 zóny:

  • 90 minút za 3 eur,
  • 24 hodín za 8,50 eur,
  • 72 hodín za 14,50 eur.

Lístok označte po nástupe len pri prvej jazde, potom už nie sú označené a platia aj pre lanovky.

Autobusová linka 1 odchádza zo zastávky číslo 1 priamo pred príletovou halou. Všetky spoje z letiska premávajú na stanicu a do centra Città Alta.

Pri ceste na letisko však pozorne sledujte označenie autobusov. Na letisko prichádzajú len spoje linky 1, nie 1A, 1B alebo 1C. V cestovnom poriadku sú všetky spoje na letisko označené piktogramom malého lietadla.

Autobus k jazeru Lago di Garda

Najrýchlejšie a najlacnejšie spojenie k jazeru Lago di Garda, konkrétne do mesta Peschiera del Garda, zabezpečujú autobusy spoločnosti Flixbus. Jednosmerný lístok stojí od 13 eur, cesta trvá 65 minút, ale autobusy zatiaľ premávajú len 3-krát denne.

Častejšie spojenie ponúknu vlaky spoločnosti Trenitalia, ktoré odchádzajú z centra Bergama každú hodinu. Cestou k jazeru Lago di Garda raz prestúpite a cesta vám bude trvať hodinu a pol, po pripočítaní jazdy autobusom z letiska na stanicu počítajte s približne 2 a štvrť hodinami jazdy. Najlacnejšie spiatočné lístky z Bergama stoja 18,40 eur.

Na letisko Malpensa

Transfer z letiska Bergamo na letisko Malpensa (terminál 1 aj 2) zvládnete za menej ako 2 hodiny. Medzi letiskami totiž premáva priama autobusová linka spoločnosti Flixbus za 20 eur v jednom smere. Odchádza však len 6 až 8-krát denne z nástupišťa 3.

Častejšie spojenie premáva cez centrum Milána, autobusom sa dostanete na hlavnú železničnú stanicu a prestúpite na Malpensa Express, ktorý premáva každú polhodinu. Za autobus z Bergama do centra Milána zaplatíte 8 eur a za vlak z Milána na Malpensu 13 eur. Celkový čas cesty je približne 150 minút. Na stanici môžete prestúpiť aj na lacnejšie veľmi frekventované autobusy (10 eur), ktoré však jazdia pomalšie, a tak celkový čas cesty bude približne 3 hodiny.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.