Bergamo
Letisko Miláno Bergamo Il Caravaggio

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Milan Bergamo

Prestup na letisku Milan Bergamo

David Eiselt aktualizované 18. 10. 2023

Pre všetky lety je k dispozícii len jeden terminál . Príletové a bezpečnostné registračné pulty sa nachádzajú na prízemí. Prvé odletové poschodie je určené len pre cestujúcich.

V čase najväčšej dennej špičky (najmä skoro ráno a popoludní) sú rady na bezpečnostnú kontrolu často dlhé až 45 minút.

Mapy terminálu na stiahnutie nájdete na oficiálnej webovej stránke letiska: milanbergamoairport.it/en/maps.

Lacné hotely v blízkosti letiska Bergamo

Transfer medzi letmi

Hoci na letisku Bergamo nebudete mať oficiálny prestup, skúsení cestovatelia radi kombinujú lety nízkonákladových leteckých spoločností a vďaka širokej ponuke spojení z Bergama po celej Európe slúži toto letisko ako hlavný prestupný bod.

Ak cestujete len s príručnou batožinou, nemusíte pri prestupovaní v rámci schengenského priestoru opustiť tranzitnú zónu. Použite eskalátory alebo schody z miestnosti s pásmi na batožinu na prvé poschodie (brány A, B). Ak prestupujete so zapísanou batožinou alebo ak je aspoň jeden z vašich letov smerovaný mimo schengenského priestoru, musíte vždy vyjsť von a znovu prejsť bezpečnostnou kontrolou.

Na pohodlný prestup odporúčame vyhradiť si aspoň 3,5 hodiny.

Pri dlhších prestupoch odporúčame krátky výlet do historického centra Città Alta (známeho aj ako Staré alebo Horné mesto) alebo návštevu nákupného centra Orio al Serio. Obchodné centrum sa nachádza hneď oproti letisku a je napojené na podchod pod diaľnicou.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.