Doprava z letiska Káhira

Gíza

Doprava na letisko v Káhire alebo z neho je pomerne chaotická a najjednoduchšou možnosťou je použiť mobilné taxi aplikácie Uber alebo Careem.

Na letisko premávajú aj verejné autobusy, ktoré však nezastavujú priamo pri termináloch a cesta do centra je zmätočná a nepohodlná.

Ak chcete vedieť, ako ďalej cestovať po meste, prečítajte si nášho sprievodcu po Káhire.

Rezervujte si najlepšie hodnotený hotel na stránke booking.com

Uber, Careem

Najlepšou možnosťou je zavolať si na odvoz Uber alebo Careem pomocou letiskovej wi-fi alebo vlastných dát, ktoré si môžete zakúpiť prostredníctvom e-sim napríklad na airalo.com.

Presné miesto vyzdvihnutia sa nenachádza priamo pred terminálom, kde parkujú taxíky, ale zvyčajne na krátkodobých parkoviskách vzdialených vždy približne 100 metrov od terminálov.

Priemerné ceny za služby Uber alebo Careem sú nasledovné:

Ceny týchto mobilných aplikácií sú dynamické a zvyšujú sa s dopytom. Najvyššie ceny očakávajte medzi 22:00 a 2:00 a tiež medzi 6:00 a 11:00.

Taxi

Oficiálne biele taxíky sú všadeprítomné na letisku a v Káhire v každú dennú aj nočnú hodinu.

Taxíky v Káhire však nejazdia na taxameter a ako turista máte malú šancu vyjednať podobnú cenu, akú vám ponúkne Uber alebo Careem. Taxikári na letisku vedia, že vždy chytia niekoho, kto akceptuje ich cenu, takže sa príliš nesnažia zjednávať.

Ak idete z centra na letisko, vaše šance na vyjednanie dobrej ceny sú už podstatne väčšie.

Taxikári zvyčajne začínajú s cenovou ponukou okolo 500 egp a z letiska do centra sa vám pravdepodobne nepodarí vyjednať cenu nižšiu ako 300 egp.

Mestské autobusy

Na letisko premáva množstvo mestských autobusov, ktoré prevádzkuje spoločnosť CTA.

Autobusy zastavujú len na autobusovej stanici, ktorá sa nachádza približne 1 km od každého z terminálov (umiestnenie na google.com/maps).

Zo všetkých terminálov na autobusovú stanicu premáva bezplatný letiskový autobus s niekoľkými zastávkami v areáli letiska.

Zastávka autobusu je označená "Airport Shuttle Bus" a nachádza sa vždy priamo pred terminálom. Jazda je bezplatná a autobus premáva nepretržite s frekvenciou 10-25 minút.

Trasy a ceny lístkov

Letisko má mnoho autobusových liniek do okolitých štvrtí, ktoré slúžia najmä zamestnancom.

Pravdepodobne budete hľadať autobus do centra mesta na hlavnú autobusovú stanicu "Abd al Moneim Riad" v blízkosti námestia Tahrír. Ak na zastávkach neuvidíte žiadne autobusy s číslom linky, jednoducho sa opýtajte miestnych obyvateľov alebo vodičov tak, že jednoducho zopakujete názov "Abd al Moneim Riad". Vždy vám niekto poradí.

 • Linka 356 - ide na stanicu Abd al Moneim Riad (Tahrír) a zastavuje aj na železničnej stanici Ramses
  • Cestovné - 15 egp
  • Moderné klimatizované autobusy
  • Expresná trasa, zastavuje len na vybraných staniciach (cesta trvá 60-70 minút)
  • Jazdí medzi 6:30 a 23:00 hod.
  • Frekvencia - 20 až 40 minút
 • Linka 400 - premáva na stanicu Abd al Moneim Riad (Tahrír) a zastavuje aj na železničnej stanici Ramses
  • Cestovné - 10 egp
  • Staršie autobusy bez klimatizácie
  • Zastávky na všetkých zastávkach (cesta trvá 90 minút)
  • Jazdí 24 hodín denne, 7 dní v týždni
  • Frekvencia - 20 až 60 minút

Neexistuje žiadny cestovný poriadok a intervaly sú veľmi približné.

Lístky sa zvyčajne kupujú u vodiča pri nástupe. Niektoré autobusy majú sprievodcu, ktorý počas cesty vyberá od cestujúcich peniaze.

Vždy platte len v hotovosti v egyptských librách.

Metro

Hoci sa v mnohých plánoch metra uvádza, že zelená linka 3 vedie na letisko, v skutočnosti končí na stanici Adly Mansour a predĺženie na letisko sa ešte len pripravuje.

Zatiaľ nie je stanovený rok, kedy začne metro premávať na letisko. V súčasnosti sa predpokladá, že metro na káhirské letisko bude v prevádzke okolo roku 2026.

Požičovňa áut

Auto sa oplatí, ak chcete podniknúť výlety do púšte, na egyptský vidiek alebo preskúmať menej známe letoviská na pobreží Červeného alebo Stredozemného mora.

Vždy však musíte počítať s veľmi chaotickou a živou premávkou na egyptských cestách.

Na termináli sa nachádza mnoho pobočiek veľkých medzinárodných spoločností na prenájom áut.

Priemerná cena za týždenný prenájom sa pohybuje okolo 150 eur.

Porovnajte ceny - rezervujte si auto na letisku CAI

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.