Prestup na letisku Frankfurt

Frankfurt nad Mohanom

Letisko Frankfurt má 2 hlavné terminály prepojené automatickým vlakom, podrobnosti a mapy terminálov nájdete nižšie.

Otváracie hodiny oboch terminálov sú 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Lacné hotely v blízkosti letiska Frankfurt

Terminál 1 je oveľa väčší, štruktúrovanejší a rozdelený na niekoľko častí. Brány v termináli 1 sú označené písmenami A, B, C a Z (posledné sú zvyčajne určené pre lety do USA). Odbavovacie pulty sú rozdelené do dvoch úzko prepojených hál A, B a C.

Terminál 2 má jednoduché usporiadanie v jednej časti s odletovými bránami označenými D a E.

Terminály - rozdelenie na letecké spoločnosti

Konkrétny terminál bude vždy uvedený na letenke, ale pre jednoduchšiu orientáciu uvádzame najdôležitejšie letecké spoločnosti a to, z ktorého terminálu vo Frankfurte lietajú:

  • Terminál 1: Lufthansa, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Condor, Croatia Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eurowings, LATAM, LOT, SAS, Swiss, Singapore Airlines, TAP, Thai Airways, Turkish Airlines, United
  • Terminál 2: Air Lingus, Air Algérie, Air Astana, Air Baltic, Air Cairo, Air Europa, Air France, Air Premia, Air Serbia, American Airlines, Bamboo Airways, British Airways, Bulgaria Air, Cathay Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Corendon Airlines, Delta, El Al, Emirates, Etihad Airways, Finnair, Freebird Airlines, Gulf Air, Iberia, Icelandair, IranAir, ITA Airways, JAL Japan Airlines, KLM, Korean Air, Kuwait Airways, MEA, MIAT Mongolian, Nouvelair, Oman Air, Pegasus Airlines, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Ryanair, SATA Azores, Saudia, Sri Lankan Airlines, SunExpress, TAROM, TUI fly, Tunisair, Turkmenistan Airlines, Uzbekistan Airways, Vietnam Airlines, Vistara

Aktuálny rozpis leteckých spoločností nájdete na webovej stránke letiska.

Prestup medzi letmi

Letisko Frankfurt je jedným z najčastejších prestupných miest v Európe. Hoci mnohí cestujúci hodnotia frankfurtské letisko ako chaotické a nepríjemné, skutočnosť nie je až taká zlá.

Musíte však vziať do úvahy veľký počet ľudí takmer v každú dennú hodinu a veľké vzdialenosti.

Prestup v rámci terminálu môže trvať až 40 minút a medzi terminálmi 60 minút , ak je vaša cesta rezervovaná v rámci jednej rezervácie. V takom prípade je prestup tiež garantovaný, takže aj keď ho zmeškáte (napríklad veľké meškanie prvého letu), letecká spoločnosť je povinná vám bezplatne poskytnúť ďalší voľný spoj.

Presun medzi jednotlivými časťami terminálu 1 sa uskutočňuje len pešo, pričom v niektorých dlhších častiach sú k dispozícii pohyblivé chodníky (travelátory).

Ak prestupujete na vlastnú päsť, určite sa oplatí počítať s väčšou časovou rezervou, ideálne 3 hodiny alebo viac.

Oficiálne informácie o prestupoch nájdete na stránke www.frankfurt-airport.com.

Prestup medzi terminálmi

Pri prestupe z terminálu 1 do terminálu 2 sledujte označenie "SkyLine Train", čo je automatický vlak, ktorý pendluje medzi terminálmi.

Jazdí od 5:00 do 22:00 v intervaloch približne 2-5 minút a cesta trvá približne 4 minúty. Vlak premáva na "landside", t. j. vo verejnej časti, aj na "airside", t. j. v tranzitnej zóne.

Terminály sú prepojené aj peším koridorom, ale aj v tomto prípade musíte prejsť bezpečnostnou kontrolou.

Medzi terminálmi premávajú každých 5 - 10 minút aj bezplatné žlté autobusy, ktoré jazdia cez verejnú vonkajšiu zónu. Zastavujú priamo pred budovami terminálov.

Bezpečnostná a pasová kontrola

Musíte pri prestupovaní na letisku vo Frankfurte prejsť pasovou alebo bezpečnostnou kontrolou? To závisí od toho, odkiaľ a kam letíte!

  • Schengen -> Schengen: bez kontroly
  • Schengen -> mimo Schengenu: pasová kontrola
  • Mimo Schengenu -> Schengen: pasová a bezpečnostná kontrola
  • mimo Schengenu -> mimo Schengenu: bezpečnostná kontrola

Pri prechode medzi terminálmi vždy prechádzate bezpečnostnou kontrolou.

Mapa letiska Frankfurt nad Mohanom

Oficiálnu mapu terminálov frankfurtského letiska si môžete pozrieť na stránke frankfurt-airport.com/en/airport-guide. K dispozícii sú aj mapy na stiahnutie vo formáte .pdf.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.