Doprava z letiska Frankfurt

Frankfurt nad Mohanom

Ak chcete spojiť cestu na letisko s návštevou Frankfurtu alebo okolitých miest, využite služby miestnej verejnej dopravy v podobe vlakov S-Bahn alebo autobusov.

Typ dopravy Cieľové miesta Cena Čas cesty Frekvencia
S-Bahn S8 + S9
Vlaky RE2, RE3
Frankfurt Hbf 5,80 eur 12 minút 10-15 minút
Vlaky RB58, RB59 Frankfurt Süd 5,80 eur 12 minút 20-40 minút
Autobus 61 + X61 Frankfurt Süd 5,80 eur 22-35 minút 15 minút

Rezervujte si najlacnejší hotel v centre Frankfurtu

Vlaky S-Bahn

Najpohodlnejším spôsobom dopravy sú mestské vlaky S-Bahn - linky S8 a S9. Okrem liniek "S" môžete bez obáv využívať aj regionálne linky označené "RE" alebo "RB".

Vlaky premávajú každých 10 až 20 minút, pričom cesta na letisko vo Frankfurte netrvá dlhšie ako 10 minút. S prestupom sa prakticky do 30 minút dostanete po celej oblasti Frankfurtu.

Stanica sa nachádza na prízemí terminálu 1, s ktorým je spojená krátkou chodbou a veľmi prehľadne označená. Sledujte označenie "Regionalbahnhof". Z terminálu 2 môžete využiť bezplatnú žltú kyvadlovú dopravu alebo bezplatný automatický vlak SkyLine na terminál 1.

Lístky za 5,80 eur si môžete zakúpiť v automate pred vstupom na nástupište a platiť kartou alebo v hotovosti. Možno použiť červený automat Deutsche Bahn aj zelený automat RMV.

Lístky sa dajú zakúpiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie RMVGo (k dispozícii na Google Play / App Store).

Informácie o doprave, plánovaní spojov, mapy a cestovné poriadky nájdete na stránke rmw.de; cestovné poriadky nájdete aj na webovej stránke Nemeckých železníc: bahn.de.

Smery Frankfurt Hbf a centrum mesta

Všetky vlaky S-Bahn a regionálne vlaky RE2, RE3, RB58 a RB59 premávajú na frankfurtskú hlavnú stanicu, zatiaľ čo linky S8 a S9 pokračujú cez centrum Frankfurtu.

 • Frekvencia: 10-15 minút (v noci je interval 30-60 minút)
 • Čas jazdy: 12 minút na hlavnú stanicu
 • Cestovné: Cestovné: 5,80 eur, celodenné lístky na všetky druhy dopravy vo Frankfurte za 11,30 eur

Vlaky na letisko premávajú 24 hodín denne bez nočnej prestávky.

Vlaky premávajú 24 hodín denne, každý deň v týždni.

Z letiska sú ľahko dostupné aj historické mestá Mainz a Wiesbaden. Využite vlaky S-Bahn S8 + S9 a regionálne linky RE2 + RE3.

 • Mainz - linky S8, RE2, RE3 (cena 5,80 eur)
 • Wiesbaden - linky S8, S9 (cena 5,80 eur)
 • Rüsselsheim - linky S8, S9, RE2, RE3, RB58 (cena 3,80 eur)

Smery Frankfurt Süd, Ost a Hanau

Priame vlaky na stanice Frankfurt Südbahnhof a Ostbahnhof a ďalej do Hanau premávajú linkami RB58 a RB59, ktoré jazdia približne raz za 20 minút.

Vlaky S-Bahn S8 + S9 tiež premávajú priamo do Hanau bez prestupu, ale jazdia cez centrum a s väčším počtom zastávok.

Cestovné na týchto linkách je mestské, t. j. 5,80 eur na Südahnhof a Ostbahnhof a 9,75 eur do Hanau.

Autobusy verejnej dopravy

Autobusové linky zastavujú aj pri termináli 1, čím poskytujú alternatívny spôsob priamej dopravy do južnej časti Frankfurtu. Možno ich využiť aj do okolitých obcí, napríklad ak si nájdete lacné ubytovanie v blízkosti letiska.

Pred terminálom 2 zastavujú len linky 61 a 62.

Autobusový lístok na stanicu Frankfurt Süd alebo Frankfurt Höchst stojí rovnako ako lístok na vlak, t. j. 5,80 eur. Lístky do okolitých obcí (Kelsterbach, Neu-Isenburg, Mörfelden-Walldorf, Rüsselsheim atď.) stoja len 3,80 eur.

Autobusové lístky si môžete zakúpiť v zelenom automate RMV pri autobusových zastávkach, ktoré sa nachádzajú pred terminálom 1 aj 2, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie RMVGo (k dispozícii na Google Play / App Store).

Na letisko vo Frankfurte môžete využiť nasledujúce autobusové linky v nasledujúcich smeroch:

 • Frankfurt Südbahnhof - linka 61 (premáva nepretržite, interval 15 minút cez deň alebo 30 minút v noci, čas jazdy 40 minút), linka X61 (premáva 4:15-0:39, interval 30 minút, čas jazdy 21 minút)
 • Frankfurt Höchst - linky 58, X53 a X58
 • Kelsterbach - linky 72, 73, 82
 • Alt-Schwanheim - linka 62
 • Neu-Isenburg - linka X17
 • Rüsselsheim - linky 68, 82
 • Mörfelden-Walldorf - linka 68
 • Raunheim - linka 82

Cestovné poriadky nájdete na webovej stránke rmv.de.

Nočná doprava

Väčšina liniek premáva približne medzi 4:30 a 0:00, ale niekoľko liniek spája letisko s okolím 24 hodín denne. Nasledujúce linky premávajú celú noc:

 • Linka S-Bahn S8
 • Autobusová linka 58
 • Autobusová linka 62

Autobusy do Darmstadtu

Do veľkého mesta Darmstadt, vzdialeného 24 km južne od letiska, premávajú priame autobusové spoje.

Všetky linky do Darmstadtu premávajú len z terminálu 1. Môžete využiť tieto spoje:

 • Linka X15 - premáva raz za hodinu od cca 4:45 do 0:20, čas jazdy 65 minút, cena lístka 5,80 eur - zakúpiť v automate alebo v mobilnej aplikácii RMVGo (k dispozícii na Google Play / App Store)
 • AirLiner - premáva dvakrát za hodinu od cca 4:00 do 23:59, čas jazdy 41 minút, cena lístka 9,60 eur - nákup u vodiča autobusu (možno platiť aj kartou)

Cestovný poriadok linky X15 nájdete na stránke rmv.de, informácie o linke AirLiner nájdete na stránke heagmobibus.de/de/airliner

Mapa liniek z letiska a na letisko

Podrobnú mapu všetkých vlakových a autobusových liniek nájdete tu:

Diaľkové vlaky

V podzemí terminálu 1 sa nachádza stanica diaľkových vlakov a expresných vlakov ICE s názvom "Frankfurt Flughafen Fernbahnof".

Vlaky Deutsche Bahn premávajú priamo z letiska doslova do každého kúta Nemecka, ale aj do Amsterdamu, Bazileja a Paríža.

Ideálne je kúpiť si diaľkové lístky čo najskôr na webovej stránke Deutsche Bahn.

 • Nájdite si spojenia a kúpte si lístky na bahn.de

Najfrekventovanejšie spoje premávajú do Kolína nad Rýnom, Bonnu, Düsseldorfu, Koblenzu, Mannheimu, Stuttgartu a Karlsruhe, ale priame vlaky z frankfurtského letiska premávajú aj do najvzdialenejších častí Nemecka, ako sú Berlín, Hamburg a ostrov Sylt.

Diaľkové autobusy

Na autobusovej stanici medzi terminálmi sa nachádza aj zastávka diaľkových autobusov (pozrite si polohu na google.com/maps). Väčšinu liniek prevádzkuje spoločnosť Flixbus, ktorá premáva priamo z letiska doslova do každého kúta Európy.

Časté spoje premávajú najmä do nemeckých destinácií, Holandska, Francúzska, Rakúska a Českej republiky.

 • Nájdite si spojenia a kúpte si lístky na stránke flixbus.com
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.