Cagliari
Letisko Cagliari Elmas

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Cagliari

Doprava z letiska Cagliari

Krystof Hajek aktualizované 16. 9. 2023

Na letisko Cagliari sa dostanete vlakom, niekoľkými autobusovými linkami a požičovňou áut.

Požičovňa áut

Ak chcete preskúmať Sardíniu na vlastnú päsť, jazdiť po okolí a objavovať opustené pláže alebo horské dedinky, najlepším spôsobom dopravy je prenajať si auto. Na letisku Cagliari sa nachádza mnoho miestnych aj nadnárodných autopožičovní. Všetky si môžete ľahko porovnať jedným kliknutím, napríklad prostredníctvom týchto webových stránok:

Ceny sa výrazne líšia v závislosti od sezóny a najmä od toho, ako dlho vopred si auto rezervujete. Ak si rezervujete auto mesiac vopred na letnú sezónu, zaplatíte len 800 EUR za týždeň, ale ak si auto rezervujete napríklad šesť mesiacov vopred, zaplatíte od 150 EUR za to isté auto na rovnaký čas.

Vlak

Do centra Cagliari sa dostanete vlakom zo susednej železničnej stanice "Elmas Aeroporto" (5 minút chôdze po značenej ceste).

Vlaky premávajú každých 10-30 minút od 5:30 do 23:00 a na hlavnú stanicu v Cagliari sa dostanete približne za 10 minút. Presný cestovný poriadok si pozrite na stránke trenitalia.com.

Cena lístka 1,30 EUR a môžete si ho kúpiť v automate v príletovej hale alebo online (nie je viazaný na konkrétny spoj).

Z tej istej zastávky môžete využiť aj vlaky v opačnom smere do všetkých väčších miest na Sardínii:

  • Oristano (6,10 EUR, približne 50-70 minút)
  • Macomer - prestup na autobusy do Bosy (9,50 EUR, približne 2 hodiny)
  • Olbia (18 EUR, približne 3,5 hodiny)
  • Sassari (16,50 EUR, približne 3,5 hodiny)

Autobus

Posledný nočný spoj o 0:15 z letiska alebo 0:00 z centra už nie je vlak, ale autobusová linka 160 (cestovný poriadok: arstspa.info/160). Na letisku zastavujú aj autobusové linky 501, 747 a 9342 z Cagliari, všetky premávajú len 1-2 krát denne.

Lístok na tieto spoje ARST si môžete kúpiť v pokladni v príletovej hale, ktorá je otvorená od 6:00 do 19:00. Pohodlné je kúpiť si lístok prostredníctvom mobilnej aplikácie DropTicket (k dispozícii na Google Play / App Store).

Taxi

Na letisku vždy čaká niekoľko oficiálnych taxíkov. Za jazdu do centra Cagliari sa platí paušálna sadzba 17 EUR.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.