Služby na letisku Atény

Aténska akropola

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Atény. Kde sa najlepšie najesť a kde nakúpiť?

Internet a wi-fi

Na celom letisku je k dispozícii bezplatnéWi-Fi pripojenie na internet. Pripojte sa k sieti "ATH Free", ktorá funguje bezplatne v 60-minútových intervaloch. Po uplynutí tohto času sa však môžete prihlásiť znova a počas prvých 24 hodín tento proces zopakovať toľkokrát, koľkokrát chcete.

Ak používate sim kartu EÚ, môžete v Grécku telefonovať a používať dáta za rovnaké ceny ako vo vašej domovskej krajine.

V opačnom prípade si dátovú e-sim kartu rýchlo a jednoducho zaobstaráte na stránke airalo.com.

Lacné hotely v blízkosti letiska Atény

Reštaurácie

Reštaurácie nájdete na pozemnej aj na vzdušnej strane (za bezpečnostnou kontrolou). Vo verejnej časti terminálu nájdete napríklad Burger King alebo Starbucks (na 2., resp. 1. poschodí), zatiaľ čo v tranzitnej časti nájdete viac miestnych reštaurácií a rýchleho občerstvenia.

Medzi obľúbené reťazce rýchleho občerstvenia patrí Everest, kde si môžete kúpiť nápoje, kávu a mnoho druhov sendvičov. Tieto pobočky sa nachádzajú po celom letisku.

Zoznam reštaurácií nájdete na webovej stránke letiska: aia.gr/restaurants-and-cafes.

Obchody a supermarkety

Na letisku sa nenachádza žiadny supermarket s bežnými potravinami. Využiť môžete len novinové stánky WHSmith, ktoré ponúkajú obmedzený výber nápojov a občerstvenia. Predajne WHSmith sa nachádzajú na letiskovej aj pozemnej strane.

V príletovej hale sa nachádza aj lekáreň otvorená od 6:00 do 24:00.

Obchody luxusnejších značiek oblečenia, hodiniek alebo parfumérie, ako aj bezcolné obchody sa nachádzajú najmä po bezpečnostnej kontrole.

Bankomaty

Bankomaty sa nachádzajú najmä na pozemnej strane. Žiaľ, nenájdete tu žiadne bankomaty bez poplatkov. Ceny za výbery zahraničnými kartami v jednotlivých bankomatoch sú nasledovné:

  • Alpha Bank, Eurobank a HSBC - 2,50 eur
  • Pireaus Bank - 3 eur
  • Bankomat Euronet - 4 eur

Úschovňa batožiny

Úschovňa batožiny sa nachádza na konci príletového terminálu v blízkosti brány 1. Za úschovu cez noc zaplatíte od 8 eur do 18 eur v závislosti od veľkosti kufra. Úschovňu batožiny prevádzkuje spoločnosť Care4bag.

Fajčiarske priestory

Fajčiarske priestory sa nachádzajú vo všetkých priestoroch letiska vrátane tranzitného priestoru za bezpečnostnými kontrolami.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.