Aténska akropola
Atény Eleftherios Venizelos

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Atény

Služby na letisku Atény

Krystof Hajek aktualizované 17. 10. 2023

Zisti, aké služby a zariadenia sú k dispozícii na letisku Atény. Kde sa najlepšie najesť a kde nakúpiť?

Internet a wi-fi

Na celom letisku je k dispozícii bezplatnéWi-Fi pripojenie na internet. Pripojte sa k sieti "ATH Free", ktorá funguje bezplatne v 60-minútových intervaloch. Po uplynutí tohto času sa však môžete prihlásiť znova a počas prvých 24 hodín tento proces zopakovať toľkokrát, koľkokrát chcete.

Ak používate sim kartu EÚ, môžete v Grécku telefonovať a používať dáta za rovnaké ceny ako vo vašej domovskej krajine.

V opačnom prípade si dátovú e-sim kartu rýchlo a jednoducho zaobstaráte na stránke airalo.com.

Lacné hotely v blízkosti letiska Atény

Reštaurácie

Reštaurácie nájdete na pozemnej aj na vzdušnej strane (za bezpečnostnou kontrolou). Vo verejnej časti terminálu nájdete napríklad Burger King a Starbucks (na 2., resp. 1. poschodí), zatiaľ čo v tranzitnej časti nájdete viac miestnych reštaurácií a zariadení rýchleho občerstvenia.

Medzi obľúbené reťazce rýchleho občerstvenia patrí Everest, kde si môžete kúpiť nápoje, kávu a mnoho druhov sendvičov. Tieto pobočky sa nachádzajú po celom letisku.

Zoznam reštaurácií nájdete na webovej stránke letiska: aia.gr/restaurants-and-cafes.

Obchody a supermarkety

Na letisku sa nenachádza žiadny supermarket s bežnými potravinami. Využiť môžete len novinové stánky WHSmith, ktoré ponúkajú obmedzený výber nápojov a občerstvenia. Predajne WHSmith sa nachádzajú na letiskovej aj pozemnej strane.

V príletovej hale sa nachádza aj lekáreň otvorená od 6:00 do 24:00.

Obchody luxusnejších značiek oblečenia, hodiniek alebo parfumérie, ako aj bezcolné obchody sa nachádzajú najmä po bezpečnostnej kontrole.

Bankomaty

Bankomaty sa nachádzajú najmä na pozemnej strane. Žiaľ, nenájdete tu žiadne bankomaty bez poplatkov. Ceny za výbery zahraničnými kartami v jednotlivých bankomatoch sú nasledovné:

  • Alpha Bank, Eurobank a HSBC - 2,50 eur
  • Pireaus Bank - 3 eur
  • Bankomat Euronet - 4 eur

Úschovňa batožiny

Úschovňa batožiny sa nachádza na konci príletového terminálu v blízkosti brány 1. Za úschovu cez noc zaplatíte od 8 eur na 18 eur v závislosti od veľkosti vášho kufra. Úschovňu batožiny prevádzkuje spoločnosť Care4bag.

Priestory pre fajčiarov

Fajčiarske priestory sa nachádzajú vo všetkých priestoroch letiska vrátane tranzitného priestoru za bezpečnostnými kontrolami.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.