Alghero
Letisko Alghero Fertilia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Alghero

Doprava z letiska Alghero

Krystof Hajek aktualizované 29. 10. 2023

Letisko Alghero je ideálnym východiskovým bodom na výlety po Sicílii. Z terminálu však premávajú aj časté autobusové spoje do okolitých miest.

Požičovňa áut

Ak chcete preskúmať Sardíniu na vlastnú päsť, jazdiť po okolí a objavovať opustené pláže alebo horské dedinky, najlepším dopravným prostriedkom je prenájom auta. Na letisku Olbia sídli mnoho miestnych aj nadnárodných autopožičovní. Všetky si môžete jednoducho porovnať jedným kliknutím, napríklad prostredníctvom tejto webovej stránky:

Ceny sa výrazne líšia v závislosti od sezóny a najmä od toho, ako dlho vopred si prenájom rezervujete. Ak si rezervujete auto mesiac vopred na letnú sezónu, zaplatíte len 400 EUR za týždeň, ale ak si auto rezervujete napríklad šesť mesiacov vopred, zaplatíte len 165 EUR za to isté auto na rovnaký čas.

Autobus do Alghera

Do 10 km vzdialeného Alghera, mesta, podľa ktorého je letisko pomenované, sa môžete dostať miestnou verejnou dopravou z ARST.

Automat na lístky na autobusy ARST sa nachádza pred letiskovou halou. V niektorých automatoch môžete platiť kartou. Lístky si môžete kúpiť len u vodiča na zastávkach, kde nie je automat.

 • Linka ALFA (cestovný poriadok: arstspa.info/ALFA) - cesta na hlavnú autobusovú stanicu (cez Catalognu) trvá 20 minút. Autobus premáva približne raz za hodinu, prvý spoj z mesta o 5:00, posledný spoj z letiska o 23:00. Cena lístka je 1,30 EUR v automate v príletovej hale alebo za 1 EUR prostredníctvom aplikácie DropTicket (k dispozícii na Google Play / App Store). Je možné zakúpiť si 24-hodinový lístok na mestské autobusy Alghero za 2,80 EUR.
 • Linka 9312 (cestovný poriadok: arstspa.info/9312) - doplnková medzimestská doprava, lístok na 1,30 EUR, je možné zakúpiť aj v automate a prostredníctvom aplikácie, posledný spoj z letiska premáva do 23:15 hod.
 • Linka 714 (cestovný poriadok: arstspa.info/714) - doplnkový medzimestský spoj, lístok za 1,30 EUR, možno zakúpiť aj v automate na lístky a prostredníctvom aplikácie.

Autobus do Sassari

Do 30 km vzdialeného Sassari premáva z letiska aj autobusová linka ARST s približne desiatimi dennými frekvenciami. Zo Sassari sa potom môžete vlakom alebo autobusom dostať do väčšiny častí Sardínie.

 • Linka 760 (cestovný poriadok: arstspa.info/760) - cesta na hlavnú autobusovú stanicu (cez Padre Zirano) trvá 30 minút. Autobus premáva približne 10-krát denne, prvý spoj z mesta odchádza pred 5:00, posledný spoj z letiska o 0:15. Lístok stojí 3,10 EUR v automate v príletovej hale (potrebné sú presné drobné) alebo prostredníctvom aplikácie DropTicket (k dispozícii na Google Play / App Store).

Autobusy do iných miest

Z letiska premávajú priame spoje do ďalších miest na Sardínii, vyberáme najčastejšie využívané destinácie:

 • Olbia - 2-4 krát denne priame spojenie SunLines linka 90, lístok za 25 EUR s vodičom. Lacnejšie spojenie do Olbie je autobusom 714 do Sassari a odtiaľ vlakom Trenitalia.
 • Bosa - 3-6 krát denne priamy spoj ARST linka 9312, lístok na 4,30 EUR v novinovom stánku, automate alebo v aplikácii DropTicket
 • Porto Torres - 2-krát denne priamy spoj ARST linky 714, lístok na 3,10 EUR v novinovom stánku, automate alebo v aplikácii DropTicket
 • Stintino - 4x denne priamy spoj Sardabus, lístok 3,70 EUR u vodiča
 • Castelsardo - 1x denne priamy spoj Digitur, lístky u vodiča
 • Badesi - 1x denne priamy spoj Digitur, lístky u vodiča
 • Santa Teresa Gallura - 1x denne priamy spoj Digitur, lístky u vodiča
 • Cagliari - 1-2x denne priamy spoj Logudoro Tours, lístky u vodiča
 • Nuoro - 2x denne priame spojenie Reden Tours, lístok na 18 EUR u vodiča
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.