Doprava z letiska Alghero

Alghero

Letisko Alghero je ideálnym východiskovým bodom na výlety po Sicílii. Z terminálu však premávajú aj časté autobusové spoje do okolitých miest.

Požičovňa áut

Ak chcete preskúmať Sardíniu na vlastnú päsť, jazdiť po okolí a objavovať opustené pláže alebo horské dedinky, najlepším dopravným prostriedkom je prenájom auta. Na letisku Olbia sídli mnoho miestnych aj nadnárodných autopožičovní. Všetky si môžete jednoducho porovnať jedným kliknutím, napríklad prostredníctvom tejto webovej stránky:

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Ceny sa výrazne líšia v závislosti od sezóny a najmä od toho, ako dlho vopred si auto rezervujete. Ak si rezervujete auto mesiac vopred na letnú sezónu, zaplatíte za týždeň 400 eur, ale ak si ho rezervujete napríklad šesť mesiacov vopred, zaplatíte za rovnaké auto na rovnaké obdobie len 165 eur.

Objavte Sardíniu s naším sprievodcom a zistite, kam sa vybrať:

Autobus do Alghera

Do Alghera, 10 km vzdialeného mesta, po ktorom je pomenované letisko, sa dostanete miestnou verejnou dopravou z ARST.

Automat na lístky na autobusy ARST sa nachádza pred letiskovou halou. V niektorých automatoch môžete platiť kartou. Lístky si môžete kúpiť len u vodiča na zastávkach, kde nie je automat.

 • Linka ALFA (cestovný poriadok: arstspa.info/ALFA) - cesta na hlavnú autobusovú stanicu (cez Catalognu) trvá 20 minút. Autobus premáva približne raz za hodinu, prvý spoj z mesta o 5:00, posledný spoj z letiska o 23:00. Lístok stojí 1,30 eur v automate v príletovej hale alebo za 1 eur prostredníctvom aplikácie DropTicket (k dispozícii na Google Play / App Store). Je možné zakúpiť si 24-hodinový lístok na mestské autobusy Alghera za 2,80 eur.
 • Linka 9312 (cestovný poriadok: arstspa.info/9312) - doplnková medzimestská linka, lístok za 1,30 eur, možno zakúpiť aj v automate a prostredníctvom aplikácie, posledný spoj z letiska premáva do 23:15 hod.
 • Linka 714 (cestovný poriadok: arstspa.info/714) - doplnkový medzimestský spoj, lístok za 1,30 eur, možno zakúpiť aj v automate a cez aplikáciu.

Autobus do Sassari

Sassari, vzdialené tiež 30 km, je s letiskom spojené autobusovou linkou ARST s približne desiatimi dennými frekvenciami. Zo Sassari sa potom môžete vlakom alebo autobusom dostať do väčšiny častí Sardínie.

 • Linka 760 (cestovný poriadok: arstspa.info/760) - cesta na hlavnú autobusovú stanicu (cez Padre Zirano) trvá 30 minút. Autobus premáva približne 10-krát denne, prvý spoj z mesta odchádza pred 5:00, posledný spoj z letiska o 0:15. Lístok stojí 3,10 eur v automate v príletovej hale (potrebné sú presné drobné) alebo prostredníctvom aplikácie DropTicket (dostupná na Google Play / App Store).

Autobusy do iných miest

Z letiska premávajú priame spoje do ďalších miest na Sardínii, vyberáme najčastejšie využívané destinácie:

 • Olbia - 2-4 krát denne priame spojenie SunLines linka 90, lístok za 25 eur s vodičom. Lacnejšie spojenie do Olbie je autobusom 714 do Sassari a odtiaľ vlakom Trenitalia.
 • Bosa - 3-6 krát denne priamy spoj ARST linka 9312, lístok za 4,30 eur v novinovom stánku, automate alebo v aplikácii DropTicket
 • Porto Torres - 2-krát denne priamy spoj ARST linky 714, lístok za 3,10 eur v novinovom stánku, automate alebo aplikácii DropTicket
 • Stintino - 4x denne priamy spoj Sardabus, lístok za 3,70 eur u vodiča
 • Castelsardo - 1x denne priamy spoj Digitur, lístky u vodiča
 • Badesi - 1x denne priamy spoj Digitur, lístky u vodiča
 • Santa Teresa Gallura - 1x denne priamy spoj Digitur, lístky u vodiča
 • Cagliari - 1-2x denne priamy spoj Logudoro Tours, lístky u vodiča
 • Nuoro - 2x denne priame spojenie Reden Tours, lístok za 18 eur u vodiča
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.