Prestup na letisku Alghero

Alghero

Letisko obsluhuje jeden malý prízemný terminál rozdelený na odletovú a príletovú halu. Je prakticky nemožné sa tu stratiť.

Vyhľadajte najlacnejšie ubytovanie na Sardínii

Za jediným bezpečnostným stanovišťom sa ocitnete v malej tranzitnej zóne, ktorá je rozdelená na brány s voľným prístupom do schengenského priestoru a časť za pasovou kontrolou, kde sa lieta do krajín mimo Schengenu.

Terminál nie je vybavený nástupnými mostíkmi a k lietadlu sa dostanete pešo. Vzdialenosti sú však veľmi krátke a celkovo od vstupu k lietadlu neprekonáte viac ako 150 metrov.

Terminál je otvorený od 4:00 do posledného príletu alebo odletu.

Prestup medzi letmi

Alghero nie je zriadené na prestupovanie, avšak mnohí cestujúci si sami skombinujú dva samostatné lety spoločnosti Ryanair.

V takom prípade budete musieť vždy opustiť tranzitný priestor a na ceste späť opäť prejsť bezpečnostnou kontrolou. Medzi jednotlivými letmi odporúčame ponechať si aspoň 2,5 hodiny, aby ste mohli rátať s prípadným meškaním.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.