Lisabon
Lisabon

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Lisabon

Námestie Rossio

Krystof Hajek aktualizované 2. 2. 2024
Rossio

Priamo na rušnom námestí Rossio, v blízkosti ulice Restauradores v centre mesta, sa otvára železničný tunel dlhý takmer 3 km, na ktorého konci sa nachádza hlavná stanica Rossio, kde končia niektoré diaľkové vlaky.

Rezervujte si hotel v centre Lisabonu so zľavou

Veľkolepá budova stanice

Samotná budova stanice je architektonickým skvostom a nebyť nenápadného nápisu "Estacao Central", sotva by ste uhádli, že ide o fungujúcu železničnú budovu.

Na prvý pohľad vyzerá skôr ako malý palác a aj interiér je umeleckým potešením pre dušu. Budova hlavnej stanice pochádza z roku 1891.

Okrem estetického hľadiska má stanica, samozrejme, aj čisto praktický účel. Odchádzajú odtiaľto vlaky všetkými smermi vrátane Porta (hoci spoje na sever odchádzajú zo stanice Santa Apolónia na brehu rieky).

Okrem toho je predstaničný priestor Restauradores jedným z hlavných dopravných uzlov, kde sa križujú dve linky metra a niekoľko autobusových liniek.

Ubytovanie na Rossio

Z dopravného hľadiska je námestie Rossio s priľahlými štvrťami Restauradores a Praça da Figueira strategickým miestom.

Ak chcete bývať v centre mesta a zároveň vyraziť za hranice Lisabonu, ubytujte sa tu.

Doprava na Rossio

Oblasť okolo námestia Rossio je hlavným dopravným uzlom Lisabonu.

Stanica Rossio

Stanica Restauradores

Stanica Praça da Figueira

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.