Lisabon - kde sa ubytovať

Lisabon

Lisabon je nielen jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, ale mnohí cestujúci sa tu zastavujú aj počas dlhých medzipristátí na ceste medzi Európou a Južnou alebo Severnou Amerikou.

Prečítajte si naše tipy na konkrétne hotely, najlepšie štvrte na pobyt a približné ceny hotelov v Lisabone.

Kde sa ubytovať v Lisabone

Lisabon nie je až také rozľahlé mesto, napriek tomu je doprava po ňom vďaka kopcovitému terénu pomalšia, a ak sa rozhodnete ubytovať niekde na okraji, počítajte s tým, že do centra budete dochádzať 45 minút.

Lisabon ponúka širokú škálu ubytovania od naozaj lacných malých hotelov až po luxusné drahé hotely. Všetky ponuky si môžete porovnať na tradičných portáloch.

Porovnajte si najlepšie hotely na Booking.com

Historické centrum - Alfama a Bairro Alto

Historické centrum sa nachádza vo štvrtiach Alfama a Bairro Alto na kopcoch a v okolí námestia Rossio a Praça do Comércio.

Zo strategického hľadiska je táto oblasť najlepším miestom na bývanie v Lisabone. Všetko je odtiaľto kúsok pešo, ale zároveň zaplatíte za ubytovanie o dosť viac, podobne ako v iných historických mestách po celom svete.

Arroios

Arroios je oblasť zhruba vymedzená medzi stanicami metra Anjos, Alameda a Sandanha a je jedným z najobľúbenejších miest.

Ubytujte sa tu, ak si chcete vybrať rozumný kompromis ceny a výkonu. V porovnaní s centrom ušetríte desiatky percent a metrom sa sem dostanete za 10 minút.

Estrela (Belém)

Estrela je štvrť okolo kláštora v Beléme, vo veľmi príjemnej oblasti starého mesta popretkávanej modernejšími predmestiami.

Ak chcete zažiť autentický Lisabon a blízkosť rieky Tejo za prijateľnejšiu cenu ako priamo v centre mesta, ubytujte sa tu.

Ak práve prestupujete v Lisabone a máte skorý ranný let, ubytujte sa vo štvrtiach v okolí letiska, odkiaľ sa na letisko dostanete za 5 minút taxíkom alebo uberom.

Najlacnejšie a najlepšie hotely v Lisabone

Ak nechcete tráviť čas hľadaním najvýhodnejších ponúk, vybrali sme pre vás najlepšie hotely v niekoľkých kategóriách.

Najlacnejšie ubytovanie

Najnižšie ceny očakávajte v menších nízkorozpočtových hoteloch od 50 eur do 65 eur za noc v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou na izbe.

Môžete získať aj izby so spoločnou kúpeľňou pod 40 eur pre 2 osoby na noc. Tipy na 3 najlacnejšie a dobre hodnotené hotely v Lisabone:

  • Stay Hotel Lisboa Centro Saldanha - Jednoduchý moderne zrekonštruovaný hotel v pokojnejšej lokalite veľmi blízko centra, skvelá voľba pre lacné, čisté a pekné ubytovanie klasického hotelového typu
  • Contador Mor Guesthouse - malý penzión priamo v srdci historickej časti Lisabonu, izby sú moderne zrekonštruované a veľmi dobrý pomer ceny a kvality k cene v centre
  • GoodTime Marquês Suites - krásny súkromný penzión s malými, ale novými a čistými izbami na skvelom mieste pri jednom z hlavných prestupných bodov

Zlatá stredná cesta

V Lisabone môžete získať klasické 3* a 4* miestne hotely za ceny od 60 eur do 80 eur za noc v dvojlôžkovej izbe. Dobrý pomer ceny, polohy a pohodlia majú napríklad tieto 3 hotely:

  • Hotel Roma - pekný väčší 3* hotel s priestrannými a čistými izbami v blízkosti stanice metra (asi 10 minút do centra)
  • Hotel Travel Park Lisboa - útulný 3* hotel s moderným vybavením hneď vedľa stanice metra Anjos, z ktorej sa do centra dostanete za 5 minút
  • Hotel Alif Avenidas - podľa nášho názoru najlepší pomer ceny a kvality 4* hotela v Lisabone, moderné vybavenie a skvelá poloha medzi stanicami metra Saldanha a Sao Sebastiao

Medzinárodné reťazce

Uprednostňujete klasiku nadnárodných reťazcov, od ktorých vždy viete, čo môžete očakávať. V Lisabone sú desiatky takýchto hotelov. Pozrite si ich výber

Luxusné hotely

Chystáte sa do Lisabonu za mimoriadnym zážitkom a chcete si dopriať to najlepšie v hoteli? Pozrite si najluxusnejšie hotely v Lisabone:

  • Sheraton Lisboa Hotel & Spa - Luxus a pohodlie za prijateľnú cenu od 160 eur za noc pre 2 osoby, hotel zaujme terasou s nádherným výhľadom na mesto a polohou priamo pri stanici metra Picoas.
  • InterContinental Lisbon - Lisabonský hotel "IC" sa pýši terasou s nádherným výhľadom na mesto a skvelou polohou pri metre Marquês de Pombal
  • MYRIAD by SANA Hotels - Moderný hotel priamo na brehu rieky Tejo v novej štvrti pri staniciach Oriente a Oceánaria. Ceny začínajú od 200 eur za noc v dvojlôžkovej izbe
  • Eurostars Museum - Ak uprednostňujete bývanie priamo v centre mesta bez kompromisov, tento 5* hotel na námestí Plaza Comérico je tou správnou voľbou. Získajte noc pre 2 osoby od 220 eur.

Ceny hotelov v Lisabone

Lisabon patrí do nižšej cenovej kategórie a je porovnateľný napríklad s Prahou. Ceny hotelov v historickom centre začínajú na 65 eur za izbu, ale určite sa dá dostať aj lacnejšie.

Mesto je plné hotelov, ktoré využívajú napríklad len jedno poschodie bežného bytového domu, pozorne čítajte referencie, pretože nižšia cena je často vykompenzovaná pochybnou kvalitou. Bežná cena za izbu v podobných zariadeniach mimo centra mesta nepresahuje 45 eur.

10 najlacnejších hotelov v Lisabone

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.