Riga
Riga

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Riga

Ulica Alberta

Krystof Hajek aktualizované 26. 3. 2024
Secesia

Secesný umelecký štýl je pre Rigu taký typický, že sa mesto právom nazýva mekkou secesie.

Hlavný rozvoj tohto umeleckého štýlu nastal v Rige koncom 19. a začiatkom 20. storočia, keď sa Riga stala strategickým námorným prístavom. Hospodársky rast so sebou priniesol výstavbu nových domov a len za jeden rok bolo v Rige postavených päťsto nových budov.

Už máte ubytovanie v Rige?

Najväčšiu koncentráciu secesie nájdete na ulici Alberta, kde sa domy v tomto secesnom štýle nachádzajú po celej jej dĺžke. Každý dom je jedinečný a osem z nich je zaradených do zoznamu architektonických pamiatok národného významu.

Ako sa sem dostať

Ulica Alberta nie je súčasťou Starého mesta. Ak sa sem chcete prejsť pešo, vyhraďte si 10 minút a bežte popri Rižskom kanáli a cez mestský park Kronvalda.

Verejnou dopravou veľa času ani metrov v nohách neušetríte. Najbližšie zastávky sú Medicīnas muzejs a Elizabetes iela, ktoré obsluhujú autobusové linky 2, 20 a 24.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.