Riga
Riga

Riga - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Riga - kde sa ubytovať

Krystof Hajek aktualizované 26. 3. 2024

Riga je malé a kompaktné mesto, takže nezáleží na tom, v ktorej časti mesta sa ubytujete. Len hotely v centre často stoja do 60 eur za noc na izbu vrátane raňajok.

Kde sa ubytovať v Rige

Netrápte sa výberom konkrétnej lokality v Rige. Stačí sa ubytovať pár ulíc od historického centra a budete mať celé mesto ako na dlani. Pešia vzdialenosť nebude od ktoréhokoľvek miesta do historického centra dlhšia ako 15 minút.

Ďalšou výhodou návštevy Rigy je, že tu nájdete množstvo medzinárodných reťazcov a prémiových hotelov za ceny maximálne 80 eur za noc a izbu pre dvoch.

Nízkonákladové hotely

Ak je vaším cieľom zaplatiť za ubytovanie naozaj čo najmenej, hľadajte tieto hotely.

  • BalticApart Riga (cca 25 eur/noc) - malý hotel oproti hlavnej železničnej a autobusovej stanici s 24-hodinovou recepciou, wifi pripojením a izbami s vlastnou kúpeľňou.
  • LIghthouse Hostel and Rooms (cca 35 eur / noc) - v úplne identickej lokalite sa nachádza ďalšie cenovo výhodné ubytovanie. Vhodné pre jednotlivcov, ktorí hľadajú ubytovanie v hosteli

Hotely strednej triedy

Prevažná väčšina hotelov v Rige patrí do strednej triedy. To znamená hotely s hodnotením 3* a 4* a cenami okolo 70 eur za izbu a noc. Tento hotel vám môžeme odporučiť:

  • Hotel Old Riga Plaza *** ( cca 60 eur / noc) - hotel sa nachádza v blízkosti autobusovej zastávky Grēcinieku iela, odkiaľ odchádza autobusová linka 22 z letiska a na letisko. Ponúka moderne zrekonštruované izby a raňajky v cene

Viac takýchto hotelov nájdete na Booking.com

Odporúčame vám sledovať, či ide skutočne o hotel, a nie o apartmán alebo štúdio. Ak si vyberiete apartmán alebo štúdio, uistite sa, že ubytovacie zariadenie má recepciu.

Luxusné hotely

V Rige si na svoje prídu aj náročnejší klienti. Nájdete tu niekoľko prémiových 5-hviezdičkových hotelov:

  • Grand Palace Hotel ***** (cca 200 eur/noc) - len 100 metrov od Rižského hradu sa nachádza tento päťhviezdičkový hotel postavený v roku 1877. Elegancia tu dýcha nielen v hotelovej hale, ale aj v samotných izbách.
  • Dome Hotel ***** (cca 200 eur / noc) - ak je vyššie uvedený hotel plne obsadený, vyberte si tento. Komplex sa nachádza len pár krokov od hotela a jeho súčasťou sú aj turecké kúpele
  • Grand Hotel Kempinski Riga ***** (cca 300 eur / noc) - sieť Kempinski asi netreba predstavovať. Pompézny hotel sa nachádza na severovýchodnej hranici historického centra, vedľa parku a Národnej opery.

Náš tip na ubytovanie

Osobne vám môžeme odporučiť ďalší 5* hotel, Pullman Riga Old Town *****. V porovnaní s jeho 5-hviezdičkovou konkurenciou tu noc stojí len 90 eur za izbu pre dvoch.

Odporúčame vybrať si možnosť raňajok, ktoré sú úplne božské.

K vybaveniu hotelov patrí voľne prístupný bazén, fitnescentrum a sauna. Vďaka centrálnej polohe nebudete strácať čas pri ceste do historického centra.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.