TAP Air Portugal batožina

TAP

Pri cestovaní so spoločnosťou TAP Air Portugal máte nárok na minimálne 2 kusy príručnej batožiny zdarma.

Príručná batožina

V cene leteniek je vždy zahrnutá bezplatná preprava dvoch kusov príručnej batožiny na cestujúceho. Batožina musí mať nasledujúce rozmery:

  • 55 x 40 x 20 cm do 8 kg
  • 40 x 30 x 15 cm do 2 kg

Nárok na túto batožinu máte aj v prípade, že si zakúpite najlacnejšiu zľavnenú tarifu.

Ešte nemáte hotel? Získajte zľavy na Booking.com

Cestujúci v biznis triede cestujúci do alebo zo Severnej Ameriky majú rovnaký limit na príručnú batožinu. Cestujúci v biznis triede na letoch do Európy alebo do Afriky či Južnej Ameriky môžu mať pri sebe 2 väčšie príručné batožiny a 1 malú príručnú batožinu predchádzajúcej veľkosti.

Ak si do kabíny prinesiete viac ako jednu batožinu, bude vám účtovaný poplatok za nástup do lietadla vo výške 70 eur.

Odbavená batožina

Zapísaná batožina je zahrnutá v cene základného cestovného a vyššieho cestovného. Ak si kupujete letenky priamo na stránke flytap.com, počas výberu letenky sa zobrazia možnosti batožiny a tarify.

Konkrétne obmedzenia týkajúce sa zapísanej batožiny sú nasledovné:

Vnútroštátne lety Lety medzi Európou a Marokom Medzinárodné lety
Discount - - -
Basic - - 23 kg
Classic 23 kg 23 kg 23 kg
Plus 2 krát 23 kg 23 kg 2 krát 23 kg
Executive 2 krát 32 kg 2 krát 32 kg 2 krát 32 kg
Top Executive 2 krát 32 kg 2 krát 32 kg 2 krát 32 kg

Batožinu je možné zakúpiť aj neskôr za zľavnené a základné cestovné. Za jednu cestu v rámci Európy však zaplatíte približne 30 eur a za medzikontinentálny let až 100 eur.

Batožinový limit sa oplatí využiť, ak cestujete v skupine viacerých osôb a na cestu vám postačí 1 kus batožiny. Ak každý cestujúci potrebuje batožinu, je lepšie kúpiť si tarifu, ktorá zahŕňa požadovaný počet zapísaných batožín.

Batožina pre deti a detské kočíky

Spoločnosť TAP Air Portugal prepravuje kočíky pre malé deti bezplatne. Skladací kočík, autosedačku alebo cestovnú postieľku si môžete odbaviť bezplatne.

Ak letíte s tarifou Basic a vyššou, môžete si odbaviť 1 batožinu navyše s deťmi do 2 rokov s hmotnosťou do 10 kg. Deti vo veku 2 rokov a viac majú pri vybranom cestovnom lístku nárok na batožinu ako dospelá osoba.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.