Qatar Airways odbavenie

A320 spoločnosti Qatar Airways

Rovnako ako ostatné prémiové letecké spoločnosti aj Qatar Airways ponúka bezplatné odbavenie. Na letisku, v samoobslužnom kiosku alebo online.

Odbavenie na letisku

Odbavenie na letisku je bezplatné a prepážky sa zvyčajne otvárajú 3 hodiny pred plánovaným odletom. Odbavenie sa končí 1 hodinu pred odletom.

Na letisku je zvyčajne otvorených niekoľko prepážok, ale kvôli veľkej kapacite lietadiel sa aj tak vytvoria rady. Pre rýchlejšie odbavenie je lepšie vybrať si jednu z nasledujúcich možností.

Ešte nemáte hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Samoobslužné odbavovacie kiosky

Na vybraných letiskách nájdete kiosky, kde sa môžete po zadaní čísla rezervácie a cestovného dokladu sami odbaviť. Počas odbavenia si tiež môžete bezplatne vybrať miesto v lietadle.

Samoobslužné kiosky nájdete na týchto letiskách:

Batožina sa potom odbaví pri priehradke určenej len na odbavenie batožiny Baggage Drop-off.

Online odbavenie

Odbavte sa online alebo prostredníctvom aplikácie z pohodlia domova alebo hotelovej izby. Zadajte potrebné údaje na stránke qatarairways.com/check-in a uložte alebo vytlačte si letenky v telefóne. Dôležitý je čitateľný QR kód.

Online registráciu je možné dokončiť od 48 hodín do 90 minút pred odletom. V prípade letov do/z USA sa môžete online odhlásiť len 24 hodín pred odletom z Dauhy.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.