Qatar Airways batožina

A320 spoločnosti Qatar Airways

Spoločnosť Qatar Airways vždy zahŕňa bezplatnú príručnú a zapísanú batožinu v cene letenky. Nižšie nájdete informácie o limitoch a obmedzeniach.

Príručná batožina

Každý cestujúci si môže na palubu vziať celkovo 2 kusy príručnej batožiny - jednu veľkú príručnú batožinu a jeden menší kufor alebo kabelku ako osobnú tašku. Rozmery a maximálna hmotnosť príručnej batožiny sú nasledovné:

  • 50 x 37 x 25 cm a 7 kg

Cestujúci Business triedy alebo prvej triedy si môžu vziať dve takéto batožiny s celkovou hmotnosťou 15 kg. Ak ste si zakúpili letenky v Brazílii, hmotnosť batožiny je stanovená na 10 kg.

Rozmery druhej menšej príručnej batožiny nie sú stanovené. Zvyčajne ide o tašku s rozmermi približne 40 x 30 x 20 cm.

Ešte nemáte rezervovaný hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Zapísaná batožina

Zapísaná batožina sa tiež vždy prepravuje bezplatne. Jediný rozdiel je v maximálnom počte kilogramov, ktoré možno odbaviť, a to nasledovne:

  • Ekonomická trieda - 25 kg
  • Business trieda - 40 kg
  • prvá trieda - 50 kg

Nezáleží na tom, koľko kufrov si odbavíte. Uvedená hmotnosť je súhrnný limit pre všetku batožinu. Môžete si teda odbaviť jednu batožinu alebo 5 batožín. Spolu však nesmú vážiť viac, ako je hmotnosť uvedená na vašej letenke.

Na druhej strane, pri letoch do Severnej Ameriky alebo Afriky sa používa pojem kus. V cene letenky sú štandardne zahrnuté 2 kusy batožiny po 23 kg.

Rozmery zapísanej batožiny sú maximálne 158 cm (súčet výšky, dĺžky a šírky).

V prípade nadváhy sa platí poplatok približne 40 usd za 1 kg nad povolený limit.

Detské kočíky

Detské kočíky sa odbavujú bezplatne pre všetky deti, ktoré ich potrebujú.

Deti do 2 rokov majú nárok na 1 kus batožiny s maximálnou hmotnosťou 23 kg. Deti cestujúce v rámci detského cestovného majú rovnaký limit batožiny ako dospelí.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.