Vodný hrad Trakkai
Letisko Vilnius

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Vilnius

Prestup na letisku Vilnius

Krystof Hajek aktualizované 27. 3. 2024

Letisko obsluhuje jeden malý a pomerne stiesnený terminál s veľmi zaujímavou vonkajšou architektúrou a vnútorným dizajnom príletovej haly, ktorá pripomína zdobené sovietske železničné stanice.

Časť po bezpečnostnej kontrole je moderná s niekoľkými nástupnými mostíkmi priamo do lietadla. Vzdialenosti sú veľmi krátke a celé letisko sa dá prejsť za 5 minút.

Rezervujte si hotel v blízkosti letiska Vilnius

Pasové a bezpečnostné kontroly sú účinné a v rade zvyčajne počkáte len 5 až 10 minút. Litva tiež patrí do schengenského priestoru, takže väčšina letov do/z Európy nepodlieha pasovej kontrole.

Vo výstavbe je nový odletový terminál, ktorý je priamo spojený s existujúcim terminálom a stane sa príletovou halou. Otvorená by mala byť v roku 2025.

Mapu letiska nájdete na oficiálnej webovej stránke: vilnius-airport.lt/terminal-map.

Prestup medzi letmi

Letisko Vilnius nie je uzlovým letiskom, ale má možnosť priameho prestupu medzi lietadlami prostredníctvom tranzitnej zóny.

Táto možnosť je určená len pre cestujúcich, ktorí už majú palubnú vstupenku na prestupný let a cestujú len s príručnou batožinou.

Reálny čas prestupu medzi lietadlami je v tomto prípade približne 10 minút v prípade prestupu medzi dvoma schengenskými letmi a približne 30 minút v prípade nutnosti prejsť pasovou kontrolou.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.