Prestup na letisku Varna

Bulharsko

Letisko má jeden novopostavený terminál. Starý terminál je zatvorený a už dlho sa nepoužíva. Letisko je veľmi ľahko ovládateľné, jeho celková plocha je malá a značenie je prehľadné.

Lacné hotely v blízkosti letiska Varna

Terminál má len jedno poschodie. Pri pohľade zvonku sa odletová hala nachádza napravo, zatiaľ čo príletová úplne naľavo.

Odbavenie a prechod cez bezpečnostnú kontrolu trvá približne 30 minút, ak máte odbavenú batožinu.

Hneď za priestorom bezpečnostnej kontroly s odletovými bránami do krajín schengenského priestoru. Vpravo od reštaurácie McDonald's prejdite cez pasovú kontrolu k odletovým bránam do krajín mimo schengenského priestoru.

Mapu terminálu nájdete na oficiálnej webovej stránke letiska.

Ak počas svojich ciest po Bulharsku využijete aj letisko Burgas BOJ, určite vám neunikne, že usporiadanie a architektonické riešenie terminálov, ako aj servisné zariadenia sú úplne totožné s letiskom Varna.

Prestup medzi letmi

Letisko Varna nie je typickým prestupným uzlom, a preto nemá priamu prestupnú tranzitnú zónu.

Ak tu plánujete prestúpiť na vlastnú päsť, budete musieť vyjsť do verejnej zóny, znova sa odbaviť a prejsť bezpečnostnou kontrolou.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.