Bulharsko
Letisko Varna

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Varna

Doprava z letiska Varna

Krystof Hajek aktualizované 2. 9. 2023

Letisko sa nachádza západne od mesta, hneď vedľa diaľnice A2, a do centra Varny a letovísk sa dostanete autom alebo autobusom.

Autobus Varna a Zlaté piesky

Do centra Varny (autobusová stanica, katedrála) a do letovísk Zlaté piesky, Svätý Konštantín alebo Helena premáva priama autobusová linka 409. Interval je 15-30 minút.

Lístky si môžete kúpiť v automate alebo u sprievodcu v autobuse, kde môžete oficiálne platiť kartou, ale táto možnosť zvyčajne nefunguje, preto odporúčame mať pri sebe vždy hotovosť. Autobusová zastávka na letisku sa nachádza približne 50 metrov napravo od príletovej haly.

Ceny lístkov sú nasledovné:

  • 2 BGN / 1 BGN prostredníctvom mobilnej aplikácie - transfer na 60 minút
  • 2,50 BGN / 1,50 BGN prostredníctvom mobilnej aplikácie - prestup na 90 minút
  • 4 BGN - celodenný

V mobilnej aplikácii Varna Traffic (dostupná na Google Play / App Store) sú lístky lacnejšie okrem celodenných.

Hodiť sa vám bude aj odkaz na cestovný poriadok a trasu linky 409 na mape.

Prvý autobus z centra (od katedrály) odchádza až o 6:51 s príchodom na letisko o 7:07.

Posledný spoj z letiska odchádza o 23:11.

Požičovňa áut

Ak si chcete zorganizovať výlet pozdĺž bulharského pobrežia alebo do vnútrozemia so zastávkami na viacerých rôznych miestach, najlepšou možnosťou je prenájom auta. Ak sa sem chystáte v hlavnej sezóne, oplatí sa rezervovať si auto za najnižšiu cenu približne 2-3 mesiace pred cestou.

Typické ceny v hlavnej sezóne sa pohybujú od 35 EUR za deň za týždenný prenájom, 4-dňový prenájom vyjde približne na 40 EUR za deň. Priamo v príletovej hale sa nachádza niekoľko autopožičovní vrátane väčšiny nadnárodných spoločností.

Najlepšie ponuky si môžete porovnať napr. na webovej stránke rentalcars.comkde si môžete priamo rezervovať auto.

Taxi

Oficiálne taxíky sú k dispozícii pred budovou letiska v každú dennú aj nočnú hodinu. Cestovné sa platí na stanovišti pred nastúpením do taxíka, ak nie je obsluha, tak len vodičovi. Platba sa môže uskutočniť len v hotovosti a cestovné do centra mesta je 15 BGN.

K dispozícii je aj aplikácia Hippo Taxi (dostupná na Google Play / App Store) s rovnakými cenami.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.