Prestup na letisku Toronto Pearson

Toronto

Letisko má dva terminály - 1 a 3. Terminál 1 je jedným z najväčších na svete a slúži predovšetkým leteckej spoločnosti Air Canada a ďalším leteckým spoločnostiam Star Alliance. Podrobné rozdelenie leteckých spoločností podľa terminálov:

  • Terminál 1 (gates D, E, F): Air Canada, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Emirates, Eurowings, LOT, Lufthansa, Lynx Air, SAS, Swiss, TAP, Turkish Airlines, United
  • Terminál 3 (gates A, B, C): Aer Lingus, Air France, Air Transat, American Airlines, British Airways, Canada Jetlines, Condor, Delta Air Lines, Flair, Icelandair, KLM, Porter Airlines, Qatar Airways, Swoop, Virgin Atlantic, Westjet

Rezervácia hotela v blízkosti letiska YYZ

Transfer medzi terminálmi

Presun medzi terminálmi nie je možný cez tranzitnú zónu, obe budovy spája bezplatný automatický vlak, ktorý premáva 24 hodín denne. Ak však máte v rámci jednej rezervácie nadväzujúce lety, prestup medzi terminálmi nie je obvyklý. Vždy budete prestupovať v rámci jedného terminálu, čo je veľmi prehľadné.

Medzi terminálmi premáva bezplatný automatický vlak "Terminal Link", ale vždy musíte vyjsť až von a sledovať označenie "Terminal 1" alebo "Terminal 3". Vlak premáva 24 hodín denne v intervaloch 2-5 minút a jazda medzi terminálmi trvá 2 minúty.

Prestup medzi letmi

Ak máte v Toronte zakúpený prestup v rámci jednej rezervácie, v drvivej väčšine prípadov budete prestupovať len v rámci jedného terminálu.

Prehľadný prehľad informácií o prestupoch nájdete na webovej stránke letiska: torontopearson.com/en/connections

Musím prejsť cez imigračný úrad a vyzdvihnúť si batožinu?

Kanadské letiská majú na rozdiel od letísk v USA oddelený tranzitný priestor. Ak v Toronte prestúpite na lietadlo v rámci jednej rezervácie, vaša letecká spoločnosť vám pravdepodobne odbaví batožinu až do vašej konečnej destinácie, takže do Kanady vôbec nemusíte vstúpiť - zostanete v tranzitnej zóne.

Samozrejme, toto platí len v prípade, že prestupujete z medzinárodného letu na medzinárodný. Ak prestupujete na vnútroštátny let v rámci Kanady, musíte prejsť cez imigračný úrad. Letecká spoločnosť však stále môže poslať vašu batožinu do vašej konečnej destinácie, je to vždy prípad od prípadu.

Pri prestupe z medzinárodného letu na vnútroštátny let si vždy musíte vyzdvihnúť batožinu a znovu ju skontrolovať.

Na letisku v Toronte sa nachádza predbežná imigračná kontrola USA, takže ak v Toronte prestupujete na let do USA, po prílete do USA nemusíte prejsť imigračnou kontrolou.

Potrebujem povolenie eTA?

Aj keď len prestupujete z medzinárodného letu na medzinárodný let, na vstup do Kanady musíte získať povolenie eTA. Môžete to urobiť pohodlne online za poplatok na adrese 7 cad.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.