Doprava z letiska Tirana

Tirana

Na letisko premávajú autobusy z centra Tirany a ďalších albánskych miest.

Požičovňa áut

Ak sa chystáte do Albánska s cieľom cestovať po krajine, prenájom auta bude určite najpohodlnejší spôsob, ak chcete stihnúť čo najviac vecí a nebyť závislí od veľmi špecifickej a zdĺhavej medzimestskej autobusovej dopravy.

Na letisku Tirana pôsobí veľké množstvo požičovní áut, od miestnych až po veľké nadnárodné spoločnosti.

Porovnajte ceny prenájmu áut na 1 kliknutie

Ceny sa výrazne líšia v závislosti od sezóny. V lete môžete zaplatiť 73 eur za deň , zatiaľ čo po zvyšok roka od 29 eur.

Autobusy

Ak cestujete za mestskou turistikou alebo sa chcete po Albánsku pohybovať miestnou dopravou, použite len autobusy na/z letiska.

Stanica všetkých autobusov sa nachádza približne 150 metrov od východu z príletovej haly. Prejdete okolo KFC po pravej strane a plynule prejdete pozdĺž parkoviska až na jeho koniec, kde stojí vždy niekoľko autobusov alebo dodávok, zvyčajne s nápisom s názvom cieľovej destinácie za čelným sklom.

Do centra Tirany

Autobusy do centra jazdia raz za hodinu o XX:00. Autobusová linka nie je označená žiadnym číslom, iba nápisom "Letisko" alebo "Tirana". V centre sa nachádza nástupná zastávka v zadnej časti budovy opery. Presnú polohu autobusovej zastávky nájdete na stránke google.com/maps.

Cestovné poriadky nájdete na webovej stránke luna.al.

Lístok stojí 400 všetkých a kupuje sa u sprievodcu v autobuse. Pokojne nastúpte do stojaceho autobusu, vždy vás nasmerujú do toho, ktorý ide prvý. Keď sa autobus rozbehne, sprievodca prejde autobusom a vyberie peniaze. Môžete platiť v hotovosti v albánskych lekoch (400), v eurách (4 €) alebo kartou.

Lístok si môžete kúpiť aj online na webovej stránke book.distribusion.com za 4 eur.

  • Čas jazdy - 30 minút
  • Frekvencia - každú hodinu, vždy o xx:00
  • Prvý a posledný spoj - autobusy premávajú nepretržite v oboch smeroch

Interval a časy sú rovnaké počas pracovných dní aj víkendov. Autobus z letiska do centra mesta premáva bez zastavovania na iných zastávkach.

Do mesta Durrës

Priamo z letiska sa dostanete aj do najväčšieho albánskeho prímorského mesta Durrës.

Autobusy však premávajú len 7-krát denne. Lístky stoja 600 všetkých alebo 6 eur. Pri platbe sa bežne akceptujú eurá.

Do Vlorë

Do najväčšieho albánskeho letoviska premávajú priame autobusy/mikrobusy 6-krát denne (podrobné časy nájdete na webovej stránke letiska ). Lístok stojí 1 000 all a cesta trvá približne 2 a štvrť hodiny.

Taxi

Taxíky sú najpohodlnejším spôsobom dopravy, pokiaľ sa neubytujete priamo v centre, pretože letiskový autobus po ceste nikde nezastavuje.

V Tirane neexistujú zdieľané taxislužby ako Uber alebo Bolt, ale bežných taxíkov je na letisku a v meste dostatok. Cesta do centra Tirany by mala stáť približne 2 500 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.