Doprava z letiska Samos

Samos

Na terminál letiska Samos sa dostanete autobusovými linkami spoločnosti KTEL Samos. Ak chcete preskúmať ostrov, prenajmite si auto priamo na letisku.

Požičovňa áut

Prenájom auta je lacnejšia možnosť, ak chcete objavovať Samos a neradi trávite čas na jednom mieste. Na mnohé pláže alebo do menších letovísk sa autobusom nedostanete vôbec alebo len 1-2 krát denne.

V letnej sezóne očakávajte ceny od 380 eur a mimo sezóny od 250 eur. Mimo sezóny klesajú ceny prenájmu áut na Samose na menej ako polovicu. Kde je najlepšie rezervovať si auto? Pomocou porovnávača nájdete ponuky všetkých autopožičovní a rezerváciu môžete urobiť priamo tam.

Najlepšie ponuky prenájmu auta na booking.com

Autobus

Pred terminálom miestneho dopravcu KTEL Samos sa nachádza autobusová zastávka. Autobusové linky nie sú označené číslom, len cieľom na tabuli za sklom.

Linka na letisko premáva na trase Samos - Pythagorio - letisko.

Autobus premáva 7-8-krát denne počas pracovných dní, 3-4-krát denne v sobotu a v nedeľu nepremáva. Podrobné cestovné poriadky sú k dispozícii len na facebookovom profile dopravcu ΚΤΕΛ Σάμου.

Lístky si môžete zakúpiť u vodiča za 3 eurá.

Taxi

Mobilné aplikácie ako Bolt alebo Uber na Samosu nefungujú, ale pred terminálom vždy čaká množstvo taxíkov, a to aj mimo sezóny.

Cestovné sa počíta podľa taxametra a podvody taxikárov sú na Samose veľmi zriedkavé. Približné ceny taxíkov sú nasledovné:

  • Mesto Samos - 27 eur
  • Karlovasi - 48 eur
  • Pytagoreion - 10 eur
  • Kampos Marathokampou - 50 eur
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.