Prestup na letisku Rím Fiumicino

Rím

Na letisku Fiumicino nájdete dva terminály (1 a 3), ktoré sú spojené v jednej budove a môžete sa medzi nimi pohybovať vo verejnej a tranzitnej časti.

  • Terminál 1 - brány A
  • Terminály 3 a 5 - brány E

Lacné hotely v blízkosti letiska Fiumicino

Pre vybrané diaľkové lety (najmä do USA) je k dispozícii aj satelitný terminál 5, ktorý je prístupný len pre cestujúcich. Všetky lety z neho odlietajúce sa odbavujú na termináli 3 a po absolvovaní bezpečnostnej kontroly môžete využiť bezplatný automatický vlak, ktorý vás za 3 minúty odvezie na terminál T5.

Mapy letiska na stiahnutie sú k dispozícii na oficiálnej webovej stránke: www.adr.it.

Letisko je otvorené 24 hodín denne.

Letecké spoločnosti podľa terminálov

Na letisku Fiumicino sú terminály vždy určené pre konkrétne letecké spoločnosti. Rozdelenie na schengenské a neschengenské lety sa uskutočňuje vždy po bezpečnostnej kontrole na každom termináli.

  • Terminál 1 - Aegean Airlines, Aeroitalia, Air Baltic, Air Europa, Air France, Air Malta, Ablastar, Eurowings, Iberia, ITA Airways, KLM, Luxair, Norwegian, Ryanair, TAP Portugal, Volotea, Vueling a Wizz Air
  • Terminál 3 - všetky ostatné letecké spoločnosti
  • Terminál 5 - odbavenie sa vždy uskutočňuje na termináli 3 a lety do USA a Izraela, ktoré prevádzkujú neeurópske letecké spoločnosti, sa uskutočňujú zo satelitného terminálu 5 (napr. lety do USA s ITA Airways sa vybavujú klasicky z terminálu 1)

Prestup medzi letmi

Prestupné lety na letisku Fiumicino sú zreteľne označené tabuľami "Prestupné lety" a na mnohých miestach v termináloch sú umiestnené odletové tabule s číslami východov prestupných letov.

Ak sa potrebujete presunúť medzi terminálmi, nemusíte opustiť tranzitný priestor a čistý čas prestupu medzi najvzdialenejšími bránami je približne 30 minút.

Ak prestupujete medzi letmi do/z krajín schengenského priestoru alebo vnútroštátnymi letmi v rámci Talianska, neprechádzate bezpečnostnou ani pasovou kontrolou.

Pri prestupe z krajín schengenského priestoru do krajín mimo schengenského priestoru prechádzate len cez pasovú kontrolu.

Pri prestupe z krajín mimo schengenského priestoru do všetkých destinácií musíte prejsť bezpečnostnou aj pasovou kontrolou.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.