Rím
Letisko Rím Leonardo da Vinci-Fiumicino

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Rím Fiumicino

Hotely v blízkosti letiska Rím Fiumicino

Krystof Hajek aktualizované 12. 1. 2024

Letisko Fiumicino je hlavným dopravným uzlom s mnohými diaľkovými linkami a často sa môže stať, že najvýhodnejšie letenky budú zahŕňať nočný prestup, ktorý letecká spoločnosť za žiadnych okolností nehradí.

Hotely v blízkosti terminálu

Priamo na letisku sa nachádzajú dva luxusnejšie hotely s cenami od 165 EUR za noc. Nachádzajú sa však do 3 minút chôdze od terminálu.

Hotely v letovisku Fiumicino

Najlacnejšie hotely sa nachádzajú v meste Fiumicino, približne 3 km od letiska.

Prevažná väčšina z nich ponúka len spoplatnenú dopravu (zvyčajne okolo 15 EUR), ale môžete využiť autobusovú dopravu Cotral za 1,10 EUR, viac informácií nájdete vyššie v časti " Doprava".

Len pozor na to, že posledný autobus z letiska odchádza o 21:00. Ceny za noc sa pohybujú medzi 90 EUR a . 150 EUR. Taxík napriek krátkej vzdialenosti vyjde približne na 20 EUR, preto si vždy dobre spočítajte, či sa do hotela dostanete autobusom, alebo sa vám viac oplatí ubytovať sa vo vzdialenejšej časti Ríma, ale s dobrou dostupnosťou verejnou dopravou.

Ak prichádzate neskoro večer a nechcete platiť za taxík alebo drahý transfer do hotela, zvážte ubytovanie priamo v Ríme, kam sa vždy dostanete autobusom aj neskoro večer/začiatkom rána. Na cestu si však budete musieť vyhradiť približne hodinu.

 
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.