Doprava z letiska Prenos

Prenos

Terminál sa nachádza priamo pri diaľnici A52 a premávajú k nemu pravidelné autobusové linky.

Požičovňa áut

Ak sa chystáte cestovať po Lefkáde alebo gréckom pobreží, prenájom auta je prakticky jedinou možnosťou. Na svetoznáme pláže Porto Katsiki alebo Egremni sa nedostanete inak ako autom.

Priamo v termináli alebo v jeho blízkosti pôsobí veľké množstvo miestnych a nadnárodných požičovní. Ceny a ponuky si môžete porovnať jediným kliknutím, napríklad prostredníctvom stránky rentalcars.com, kde si môžete auto priamo rezervovať.

Praktické informácie, ceny za prenájom auta alebo ceny benzínu nájdete v článku Prenájom auta na Lefkáde.

Autobus

Priamo pred terminálom zastavujú dve pravidelné autobusové linky. Lístok v smere na letisko si vždy môžete kúpiť len u vodiča a platiť môžete len v hotovosti. V smere na letisko si lístky môžete kúpiť aj v pokladni na autobusových staniciach v Lefkáde a Preveze.

  • Lefkada - KTEL Lefkadas premáva 2-6 krát denne do hlavného a najväčšieho mesta na rovnomennom ostrove (cestovný poriadok: ktel-lefkadas.gr/airport-lefkada). Lístok stojí 3 eurá, cesta trvá 30 minút.
  • Preveza - KTEL Lefkadas premáva 2-6 krát denne do najbližšieho väčšieho mesta (cestovný poriadok: ktel-lefkadas.gr/airport-preveza). Lístok stojí 3 eurá, cesta trvá 15 minút.

Vyhľadávanie hotelov v Lefkada

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.