Prestup na letisku Praha

Karlov most v Prahe

Letisko Praha využíva dva terminály spojené do jedného komplexu krátkou spojovacou chodbou. V prípade, že omylom prídete pred odletom na nesprávny terminál, môžete sa do 5 minút presunúť na správne miesto cez vnútorné priestory.

Lacné hotely v centre Prahy

Úplne oddelený od hlavného letiskového komplexu sa nachádza tretí terminál, ktorý sa však používa len pre súkromné a vládne lety.

Z ktorého terminálu letíte?

Terminály v Prahe sú rozdelené podľa destinácií, do ktorých smerujete.

  • Terminál 1 - vybavuje všetky lety do krajín mimo Schengenu
  • Terminál 2 - vybavuje všetky lety do krajín Schengenu
  • Terminál 3 - slúži len pre VIP a vládne lety

Ak je vaša destinácia mimo schengenského priestoru, ale prestupujete v krajine schengenského priestoru, budete odbavení v termináli 2.

Bezpečnostná a pasová kontrola

Terminál 1 má centrálnu pasovú kontrolu, za ktorou sa okamžite ocitnete v spoločnom tranzitnom priestore pre všetky lety mimo schengenského priestoru.

Každá odletová brána má svoje vlastné bezpečnostné stanovište, za ktorým sa okrem toaliet nenachádzajú žiadne ďalšie služby.

Po príchode na terminál 1 sa pripravte na často veľmi dlhé a zle organizované rady pri pasovej kontrole. Ak ste občanom EÚ, môžete sa dostať cez automatizované a oveľa rýchlejšie priehradky. Tieto automatické brány dokážu načítať iba pas, nie občiansky preukaz.

Terminál 2 má centrálnu bezpečnostnú kontrolu, ktorá prechádza do spoločného priestoru pre všetky lety do Schengenu. Tu sa nenachádza žiadna pasová kontrola.

Prestup medzi letmi

Letisko Praha je veľmi dobre prispôsobené na prestupovanie. Ak máte garantovaný prestup (zakúpený na jednu letenku) alebo cestujete len s príručnou batožinou, nemusíte vôbec opustiť tranzitnú zónu.

Prestup je dobre označený a reálne netrvá dlhšie ako 15 minút od odbavenia po nástup na nadväzujúci let.

  • Schengen -> Schengen: zostanete v termináli 2 a z lietadla vystúpite priamo v priestore odletovej brány. Neprechádzate žiadnymi kontrolami.
  • Schengen -> Non-Schengen a naopak: prejdete krátkou spojovacou chodbou z terminálu 2 do terminálu 1 (približne 150 metrov). Vykonávajú sa tu pasové a bezpečnostné kontroly.
  • Non-Schengen -> Non-Schengen: zostanete v termináli 1 a z lietadla vystúpite priamo do priestoru odletovej brány. Prejdete cez bezpečnostnú kontrolu.

Mapa terminálu

Prehľadnú mapu celého letiska nájdete na oficiálnej webovej stránke: prg.aero/mapa-letiste

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.