Karlov most v Prahe
Letisko Václava Havla Praha

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Praha

Parkovanie na letisku Praha

Krystof Hajek aktualizované 1. 9. 2023

Ak sa chystáte na letisko Praha autom, pozrite si ceny a ďalšie informácie v tejto časti.

Dlhodobé parkovanie

Z 33 EUR na týždeň alebo od 36 EUR a 40 EUR v hlavnej sezóne počas leta zaparkujte na súkromnom parkovisku GO Parking vzdialenom asi 5 minút jazdy od terminálu (na letisko vás hneď po zaparkovaní odvezie bezplatná dodávka). Rezervujte si ho online prostredníctvom webovej stránky goparking.cz s naším promo kódom "CLC001".

Zaparkovať môžete aj priamo pri termináloch letiska na parkovisku Smart "A" pred terminálom 2 a na parkovisku Comfort "C" pred terminálom 1. Smart ponúka parkovanie pre 36 EUR za týždeň, Comfort za 47 EUR keď si ho rezervujete online. V letnej sezóne sú ceny opäť vyššie, pričom parkovisko Smart stojí 51 EUR za týždeň a parkovisko Comfort za 59 EUR.

Krátkodobé parkovanie

Priamo pred terminálmi 1 a 2 sú k dispozícii bezplatné expresné parkoviská na maximálne 15 minút, ale za ďalších 15 minút môžete zaplatiť na 4 EUR a dokonca na celú hodinu na 7 EUR. Od 1. júla 2018 je bezplatné parkovanie obmedzené na 1x15 minút počas 24 hodín.

Ak viete, že sa zdržíte dlhšie ako 15 minút, zastavte na parkovisku "Economy" B alebo C pri termináli 2 alebo za hotelom Courtyard. Tu stojí jedna hodina 2 EUR.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.