Doprava z letiska Pisa

Šikmá veža v Pise

Letisko Pisa Galileo Galilei je vďaka svojej polohe skvelou základňou na cestovanie po Toskánsku.

Lacné hotely v centre mesta Pisa

Pisa Mover na železničnú stanicu

Letisko je s mestom spojené malým automatickým vlakom Pisa Mover, ktorý premáva medzi terminálom a stanicou Pisa Centrale. Na letisku aj na stanici je cesta k vlaku jasne označená.

Zo stanice Pisa Centrale potom môžete pokračovať do centra alebo k Šikmej veži autobusmi verejnej dopravy, o ktorých informácie nájdete v sprievodcovi Pisou. Na ceste medzi letiskom a stanicou sa nachádza aj zastávka na parkovisku.

Lístky na Pisa Mover si môžete kúpiť v niekoľkých automatoch pri vstupe na stanicu, kde môžete platiť kartou aj v hotovosti. Pri prechode turniketom musíte naskenovať čiarový kód lístka v čítačke.

Cena 5 eur
Čas cesty 8 minút
Frekvencia 10 minút

Prvý spoj ide vždy o 6:00 v oboch smeroch v rovnakom čase, posledný o 23:50. Oficiálne informácie sú k dispozícii na webovej stránke: pisa-mover.com/en.

Na webovej stránke hlavného talianskeho železničného dopravcu Trenitalia.com si môžete kúpiť lístky priamo na letisko Pisa alebo z letiska Pisa z ktoréhokoľvek miesta v Taliansku. Cena služby Pisa Mover sa automaticky pripočíta.

Tip na hotel v blízkosti stanice

Ubytujte sa bez stresu a hľadajte hotel priamo pri stanici Pisa Centrale, kam smerujú automatické vlaky a autobusy z letiska.

  • Hotel La Pace - Štandardný 3* hotel so starším vybavením, ale čistý a priestranný, vzdialený asi 100 metrov od stanice.
  • NH Pisa - kvalita nadnárodného reťazca bez kompromisov, hotel sa nachádza aj priamo oproti stanici, nevýhodou je vyššia cena

Autobusy do centra Pisy a na stanicu

Alternatívny a lacnejší spôsob, ako sa dostať do Pisy, sú autobusy verejnej dopravy, ktoré však nejazdia priamo na letisko.

Z terminálu sa vydajte šikmo doľava cez parkovisko po chodníku pre peších na ulicu Via dell'Aeroporto, po ktorej pôjdete asi 420 metrov, kým neprejdete okolo kruhového objazdu. Za kruhovým objazdom sa nachádza zastávka verejnej autobusovej dopravy "Via dell'Aeroporto". Prechádzajú tadiaľto nasledujúce linky:

  • LAM Verde - len v smere zo stanice na letisko, do centra sa vracia veľkým okruhom, premáva raz za 10 minút od 6:10 do 20:45.
  • Linka 5 - len v smere z letiska na stanicu, na druhej strane ide z centra veľkým okruhom, premáva raz za 20 minút od 6:20 do 20:20.
  • Linka 21 - v oboch smeroch, premáva raz za 30 minút od 20:43 do 23:13.
  • Cestovné poriadky autobusov v Pise nájdete na stránke pisa.cttnord.it.

Náklady na lístky 1,70 eur a môžete si ho kúpiť v každom novinovom stánku. Nájdete ho na kruhovom objazde v blízkosti autobusovej zastávky. Môžete tiež použiť mobilnú aplikáciu At-bus (k dispozícii na Google Play / App Store).

Mapu trás a pešie trasy k autobusu nájdete na mape nižšie.

Taxi do Pisy

Taxík využite v prípade veľmi neskorého príchodu alebo skorého odchodu, keď na letisko nejazdí automatický vlak alebo autobus. Cestovné na stanicu by malo byť 9 eur a k Šikmej veži 12 eur.

V Pise nefunguje žiadna aplikácia Uber, Bolt ani iná podobná taxislužba.

Autobusy do Luccy a Viareggia

Asi 30 metrov napravo od terminálu sa nachádza zastávka medzimestskej autobusovej linky E3, ktorá premáva z letiska priamo do historického mesta Lucca bez prestupovania.

Autobusová linka E25 premáva priamo do Viareggia alebo Pietrasanty.

  • Jazdí 1-2 krát za hodinu, upozorňujeme, že v nedeľu a počas sviatkov nepremáva.
  • Cesta do Luccy trvá 50 minút, do Viareggia 60 minút.
  • Medzimestské cestovné poriadky (kliknite na E3 pre Luccu a E25 pre Viareggio/Pietrasanta)

Lístky do oboch miest sú k dispozícii za 3,50 eur pri kúpe v novinovom stánku alebo v kancelárii na autobusovej stanici, čo nie je možné na letisku. Tu si môžete kúpiť lístok za túto cenu prostredníctvom mobilnej aplikácie At-bus alebo u vodiča za 6 eur (len v hotovosti).

Autobusy do Florencie

Priamo z letiska v Pise premáva bez prestávky do Florencie autobusová linka Sky Bus Lines Caronna so zastávkou S.M.N. Autobusy premávajú približne 7-krát denne a lístky sú k dispozícii za 14,99 eur cez deň alebo 21,99 eur v noci. Jazda trvá približne hodinu.

Podrobné informácie nájdete na webovej stránke caronnatour.com.

Ak vám časy autobusov nevyhovujú, môžete využiť oveľa rušnejšiu vlakovú dopravu. Najprv sa automatickým vlakom Pisa Mover odvezte na stanicu Pisa Centrale, odkiaľ niekoľkokrát za hodinu premávajú vlaky do Florencie. Celkovo vám cesta vlakom vrátane Pisa Mover potrvá približne hodinu a 20 minút a bude vás stáť 13,70 eur.

Cestovný lístok si môžete zakúpiť online na stránke thetrainline.com na celú trasu (5 eur Pisa Mover + 8,70 eur vlak).

Požičovňa áut

Poslúži vám letisko Pisa len ako východiskový bod na cestovanie po toskánskom vidieku alebo Apuánskych Alpách? V takom prípade bude najpraktickejšie prenajať si auto priamo na letisku, kde sa v príletovom termináli nachádza mnoho autopožičovní.

Ceny menších prenájmov sa začínajú na 50 eur za 4 dni.

Ceny všetkých autopožičovní v Pise si môžete porovnať napríklad na stránke booking.com, kde si môžete auto aj priamo rezervovať.

Porovnajte ceny prenájmu jedným kliknutím

Viac informácií o meste Pisa

Ďalšie praktické informácie o Pise nájdete na našej webovej stránke.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.