Doprava z letiska Pescara

Pescara

Terminál letiska sa nachádza približne 5 km južne od centra Pescary a 107 km od najvyššieho masívu Apenín Gran Sasso. Letisko je dostupné len po ceste.

Zobraziť hotely Pescara

Autobus do Pescary a Chieti

Na letisko Pescara sa dostanete autobusmi verejnej dopravy, ktoré prevádzkuje spoločnosť TUA, a špeciálnymi autobusmi Pescara Air Link, ktoré prevádzkuje spoločnosť Trenitalia.

Pescara Air Link

Veľké, moderné červené autobusy spoločnosti Trenitalia zabezpečujú priamu a nepretržitú dopravu na stanicu Pescara Centrale, ktorá sa nachádza priamo v centre mesta. Tieto autobusy premávajú každú hodinu ráno (približne od 7:30 do 12:30) a potom každú hodinu večer od 19:00 do 24:00.

Lístok si môžete kúpiť v automate vo vnútri autobusu za 1,50 eur do centra Pescary. Potrebné sú hotovostné mince, automat neprijíma karty ani papierové bankovky a vodič lístky nepredáva.

Na druhej strane automat spoločnosti Trenitalia v príletovej hale nemôže predávať lístky len do Pescary, ale len na spoje ďalej po železničnej sieti.

Na internete trenitalia.com si potom môžete kúpiť lístok online z/do letiska (zadajte PESCARA AEROPORTO) do ktoréhokoľvek miesta v železničnej sieti s prestupom na hlavnej stanici Pescara.

Autobusová zastávka sa nachádza priamo pred terminálom.

Verejná doprava TUA Abruzzo

Klasické zelené mestské a prímestské autobusy poskytujú služby počas celého dňa v nepravidelných intervaloch približne 5 až 20 minút od pondelka do soboty a približne raz za 20 minút počas celého dňa v nedeľu a počas sviatkov. Podrobný vyhľadávač cestovných poriadkov nájdete na stránke tua.mycicero.it.

Podrobné informácie o cestovaní po meste nájdete v cestovnom sprievodcovi Pescara.

Lístky je možné zakúpiť len v hotovosti u vodiča. Cestou z centra na letisko si môžete kúpiť lístok v každej novinovej stanici, ale v blízkosti letiska sa nenachádza žiadny predajca lístkov.

  • 1,10 eur - 1 jazda
  • 1,20 eur - transfer na 90 minút
  • 2,70 eur - celý deň

Ak nechcete platiť v hotovosti, lístky si môžete kúpiť prostredníctvom mobilnej aplikácie TUAbruzzo (k dispozícii na: App Store / Google Play). Vyberte možnosť "Pescara Urbano".

Zastávku verejnej dopravy nájdete na hlavnej ulici oproti parkovisku, približne 60 metrov od terminálu. Keď vyjdete z letiska, centrum mesta Pescara sa nachádza naľavo. Zastávkou prechádzajú nasledujúce linky:

  • Linka 8 - premáva zo stanice Pescara Centrale do neďalekého nákupného centra IPERCOOP.
  • Linka 38 - z letiska premáva len cez stanicu Pescara Centrale do Montesilvana a ďalej do Capelle sul Tavo.
  • Linka 1005 - premáva zo stanice Pescara Centrale cez letisko do Chieti a Petranica
  • Linka 1010 - premáva zo stanice Pescara Centrale cez letisko do Chieti a Serramonacesca
  • Linka 1021 - premáva zo stanice Pescara Centrale cez letisko do Chieti a Scafa
  • Linka 1022 - premáva zo stanice Pescara Centrale cez letisko do Chieti a Abbateggio
  • Linka 4021 - premáva zo stanice Pescara Centrale cez letisko do Chieti

V nedeľu je prevažná väčšina spojov prevádzkovaná len linkou 38, ktorú dopĺňa niekoľko spojov linky 4021.

Verejná doprava do Chieti

Do obľúbeného historického mesta Chieti, jedného z najnavštevovanejších v regióne Abruzzo, sa dostanete priamo z letiska autobusovými linkami 1005, 1010, 1021, 1022 a 4021. V pracovné dni a soboty je interval približne 10-20 minút, v nedeľu len 1-2 krát za hodinu.

Cestovný lístok na 90 minút si môžete kúpiť za 1,20 eur od vodiča alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie TUAbruzzo (k dispozícii v App Store / Google Play). Vyberte si možnosť "Suburbano".

Prenájom auta

Niekoľko autopožičovní má svoje prepážky priamo na letisku. Ak sa chcete vydať na prieskum horských oblastí Abruzza, prenájom auta je určite najlepšou voľbou.

Vzhľadom na menšiu konkurenciu sú tu ceny o niečo vyššie ako na väčších talianskych letiskách, takže za prenájom na 4 dni zaplatíte v priemere okolo 250 eur.

Taxi

Na letisku sa nachádza oficiálne stanovište taxíkov hneď vedľa odbavovacej haly. Ceny do centra Pescary sú pevné a zaplatíte 20 eur a do Chieti 35 eur. Platí sa zvyčajne len v hotovosti.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.