Paríž
Letisko Orly v Paríži

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Paríž Orly

Prestup na letisku Paríž Orly

Krystof Hajek aktualizované 1. 9. 2023

Letisko prevádzkuje 4 terminály, ktoré sú prepojené spojovacími chodbami a tvoria jeden veľký komplex. Odbavenie na každom termináli je rozdelené podľa leteckých spoločností:

  • Terminál 1 (brány A, B): Air France (európske lety), Air Malta, Alitalia, Chalair, Iberia, TAP, Twinjet, Vueling (niektoré lety).
  • Terminál 2 (brány C): Air France (diaľkové lety), Air Europa, easyJet
  • Terminál 3 (brány D): Air Corsica, British Airways, Level, Pegasus Airlines, Transavia, Vueling (niektoré lety)
  • Terminál 4 (brány E, F): Air Algeria, Air Caraibes, Corsair, Flybe, French Bee, Norwegian, Royal Air Maroc, TUI Fly, Tunisair

Zoznam všetkých leteckých spoločností a ich rozdelenie podľa terminálov nájdete na webovej stránke letiska.

Lacné hotely v blízkosti letiska Paríž Orly

Terminály 1, 2 a 3 sú spojené do jednej budovy, zatiaľ čo terminál 4 sa nachádza približne 250 metrov východnejšie. Z terminálov 1, 2 a 3 sa k nemu dostanete bezplatným automatickým vlakom alebo pešo spojovacou chodbou.

Mapa terminálov

Pre ľahšiu orientáciu si pozrite celkovú mapu letiska alebo si stiahnite podrobné mapy jednotlivých terminálov vo formáte .pdf z oficiálnej webovej stránky letiska.

Prestup medzi letmi

Pri prestupovaní medzi letmi stačí sledovať žlté značky "Letové spojenia". Po výstupe z lietadla do terminálu vyhľadajte tabuľu s odletmi, ktorá bude orientovaná podľa čísla odletovej brány.

Všetky terminály sú navzájom prepojené aj tranzitnou zónou, takže nemusíte ísť až von.

Bezpečnostná a pasová kontrola

Musíte pri prestupovaní na letisku Paríž-Orly prejsť pasovou kontrolou a/alebo bezpečnostnou kontrolou? To závisí od toho, odkiaľ a kam letíte!

  • Schengen -> Schengen: bez kontroly
  • Schengen -> mimo Schengenu: pasová kontrola
  • mimo Schengenu -> Schengen: pasová a bezpečnostná kontrola
  • Mimo Schengenu -> mimo Schengenu: bezpečnostná kontrola
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.