Paríž
Letisko Orly v Paríži

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Paríž Orly

Hotely v blízkosti letiska Paríž Orly

Krystof Hajek aktualizované 1. 9. 2023

Letisko Orly poskytuje celonočné služby s častými odletmi veľmi skoro ráno alebo príletmi veľmi neskoro večer. V takýchto prípadoch môže byť užitočné využiť niektorý z hotelov v okolí.

Priamo pri termináloch

V pešej vzdialenosti od terminálu 4 sa nachádzajú dva hotely a k ostatným terminálom sa dostanete za 15 minút alebo bezplatným automatickým vlakom OrlyVal.

V blízkosti letiska

V blízkosti sa nachádzajú desiatky ďalších hotelov, a hoci na cestu k nim musíte použiť verejnú dopravu, ceny sú nižšie ako v hoteloch na letisku. Vyberáme napríklad tieto dobre dostupné a lacné hotely:

  • Kyriad Hôtel Orly Aéroport - Athis Mons - ceny od 90 EUR, jednu zastávku električky (opačným smerom od centra) na konečnú Porte de l'Essonne, asi 2 minúty od letiska
  • HotelF1 Rungis Orly - ceny od 50 EUR, najlacnejšia možnosť v oblasti, na zastávku električky potrebujete asi 10 minút. Saarinen, odkiaľ sa do hotela dostanete pešo za 400 metrov (možno sa dostať jednu zastávku autobusom 216).

Nocľah v termináli

Všetky verejné priestory terminálov sú otvorené 24 hodín denne. Na druhej strane, tranzitné priestory za bezpečnostnou kontrolou sa na väčšine terminálov zatvárajú približne medzi 1:30 a 4:30.

Ak chcete ušetriť peniaze a prenocovať v termináli, nikto vás nevyhodí. Pripravte sa však na prípadné kontroly, pri ktorých sa budete musieť preukázať cestovným lístkom.

Prenocovanie v termináli na parížskom letisku Orly patrí medzi najmenej pohodlné v Európe. Je tu veľmi málo sedadiel a všetky majú opierky na ruky. Počas noci prebiehajú všetky opravy, stavebné práce a upratovanie a na celom letisku nenájdete pokojné miesto.

Pozrite si radšej dostupné hotely v blízkosti parížskeho letiska Orly.

 
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.