Doprava z letiska Pafos

PFO

Letisko Pafos je ideálnym východiskovým bodom na výlety po Cypre, ale dostanete sa sem aj verejnou dopravou a diaľkovými autobusmi.

Požičovňa áut

Priamo na letisku v príletovej hale sa nachádza veľké množstvo požičovní áut vrátane známych nadnárodných spoločností. Ceny sú tu takmer rovnaké ako na letisku Larnaka a líšia sa podľa sezóny a včasnosti rezervácie. Zatiaľ čo v lete môžete za týždenný prenájom auta v Pafose zaplatiť od 202 eur, v zime ceny klesajú na sumy od 62 eur za týždeň.

Prostredníctvom porovnávacieho nástroja môžete jednoducho porovnať všetky autopožičovne kliknutím na tlačidlo.

Porovnajte ceny a rezervujte si auto

Autobusy do Pafosu

Autobusovú zastávku pre autobusy do Pafosu a iných miest nájdete pred terminálom, asi 50 metrov od východu vpravo. Podrobné informácie o verejnej doprave v Pafose nájdete na oficiálnej webovej stránke: pafosbuses.com.

Z letiska do centra mesta premávajú 2 linky miestnej verejnej autobusovej dopravy. Lístok si môžete kúpiť u vodiča, v informačnom stánku alebo na autobusovej stanici, vybrať si môžete z nasledujúcich druhov lístkov:

  • 2 eur - 1 jazda kdekoľvek vo verejnej doprave Pafosu (neprenosný lístok)
  • 3 eur - nočný lístok medzi 21:00 a 04:00, platí na 1 jazdu (neprenosný)
  • 6,50 eur - denný lístok na linky v rámci MHD Pafos, platný len v kalendárny deň, nie 24 hodín
  • 15 eur - denný lístok na všetky autobusy na Cypre vrátane diaľkových medzimestských autobusov, platný len v daný kalendárny deň, nie 24 hodín

Do Pafosu sa dostanete nasledujúcimi linkami, cesta do centra trvá približne 25 minút.

  • 612 (cestovný poriadok/mapa: pafosbuses.com/612) - premáva na stanicu "Hrobka kráľov" na severe mesta cez hlavnú plážovú oblasť na juhu. Autobus zastavuje na mnohých miestach pozdĺž pláže a premáva raz za hodinu.
  • 613 (cestovný poriadok/mapa: pafosbuses.com/613) - premáva na hlavnú autobusovú stanicu v Karavelle v historickej časti Pafosu, kde sa môžete spojiť s väčšinou ostatných miestnych a diaľkových liniek. Linka premáva 6-krát denne.

Vyhľadávanie hotelov v Pafos

Bohužiaľ, žiadna z autobusových liniek neobsluhuje prvé ranné odchody, takže musíte použiť taxík alebo vrátiť prenajaté auto na letisku ráno pred odletom. Väčšina autopožičovní umožňuje vrátenie mimo otváracích hodín.

Autobus do Latsi

Z letiska premáva priama linka verejnej dopravy 649 (cestovný poriadok/mapa: pafosbuses.com/649) do mesta Polis Chrysochous v blízkosti pláže Latsi a národného parku Akamas. Linka premáva 4-krát denne a platia na ňu rovnaké lístky ako na vyššie uvedené autobusy do Pafosu.

Autobusy do iných miest

Z terminálu letiska Pafos odchádzajú priame autobusové spoje aj do iných cyperských miest:

Zistite viac praktických tipov nielen o doprave na Cypre.

Taxi

Ceny taxíkov na letisko sú regulované a sú stanovené presné sumy. Do centra mesta Pafos zaplatíte 20 eur, do letoviska Coral Bay potom 35 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.