PFO
Letisko Pafos

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Pafos

Doprava z letiska Pafos

Krystof Hajek aktualizované 2. 9. 2023

Letisko Pafos je ideálnym východiskovým bodom na výlety po Cypre, ale dostanete sa sem aj verejnou autobusovou a diaľkovou dopravou.

Požičovňa áut

Priamo na letisku v príletovej hale sa nachádza veľké množstvo požičovní áut vrátane známych nadnárodných spoločností. Ceny sú tu takmer rovnaké ako na letisku Larnaka a líšia sa podľa sezóny a včasnosti rezervácie. Zatiaľ čo v lete môžete za týždenný prenájom auta v Pafose zaplatiť od 202 EUR, v lete ceny klesajú na sumy od 62 EUR za týždeň počas zimy.

Prostredníctvom porovnávača Rentalcars.com môžete jednoducho porovnať všetky autopožičovne kliknutím na tlačidlo:

Autobusy do Pafosu

Autobusovú zastávku pre autobusy do Pafosu a iných miest nájdete pred terminálom, asi 50 metrov od východu vpravo. Podrobné informácie o verejnej doprave v Pafose nájdete na oficiálnej webovej stránke: pafosbuses.com.

Z letiska do centra mesta premávajú 2 linky miestnej verejnej autobusovej dopravy. Lístok si môžete kúpiť u vodiča, v informačnom stánku alebo na autobusovej stanici, vybrať si môžete z nasledujúcich druhov lístkov:

  • 1,50 EUR - 1 jazda kdekoľvek vo verejnej doprave v Pafose (neprenosný lístok)
  • 2,50 EUR - nočné cestovné medzi 21:00 a 04:00, platné pre 1 jazdu (neprenosné)
  • 5 EUR - denný cestovný lístok na linky v rámci MHD Pafos, platný len v kalendárny deň, nie 24 hodín
  • 15 EUR - denný lístok na všetky autobusy na Cypre vrátane diaľkových medzimestských autobusov, platný len v daný kalendárny deň, nie 24 hodín

Do Pafosu sa dostanete nasledujúcimi linkami, cesta do centra trvá približne 25 minút.

  • 612 (cestovný poriadok/mapa: pafosbuses.com/612) - premáva do stanice Harbour na juhu mesta, kde sa nachádza hlavná plážová oblasť. Autobus zastavuje na mnohých miestach pozdĺž pláže a premáva raz za hodinu
  • 613 (cestovný poriadok/mapa: pafosbuses.com/613) - ide na hlavnú autobusovú stanicu Karavella v historickej časti mesta Pafos, kde sa môžete spojiť s väčšinou ostatných miestnych a diaľkových liniek. Linka premáva 6-krát denne

Nájsť hotely v Pafose

Bohužiaľ, žiadna z autobusových liniek neobsluhuje prvé ranné odchody, takže ráno pred odletom musíte použiť taxík alebo vrátiť prenajaté auto na letisku. Väčšina autopožičovní umožňuje vrátenie mimo otváracích hodín.

Autobus do Latsi

Z letiska premáva priama linka verejnej dopravy 649 (cestovný poriadok/mapa: pafosbuses.com/649) do mesta Polis Chrysochous v blízkosti pláže Latsi a národného parku Akamas. Linka premáva 4-krát denne a platia na ňu rovnaké lístky ako na vyššie uvedené autobusy do Pafosu.

Autobusy do iných miest

Z terminálu letiska Pafos odchádzajú priame autobusové spoje aj do iných cyperských miest:

Taxi

Ceny taxíkov na letisko sú regulované a sú stanovené presné sumy. Do centra mesta Pafos zaplatíte 20 EUR, do letoviska Coral Bay potom 35 EUR.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.