Prestup na letisku Nové Dillí

Nové Dillí

Dillí je najväčšie letisko v Indii a pozostáva z troch rôznych terminálov. Jednotlivé budovy nie sú navzájom prepojené.

Terminály 2 a 3 sú však veľmi blízko a dá sa medzi nimi prejsť za 5 minút, zatiaľ čo terminál 1 je na druhej strane letiska a dá sa k nemu dostať bezplatným letiskovým autobusom, ktorý premáva 24 hodín denne.

Najlepšie hotely v blízkosti letiska Dillí

 • Terminál 1A: Príletový terminál len pre spoločnosti IndiGo (okrem letov číslo 2000-2999 a 5000-5999) a Spicejet (okrem letov číslo 8000-8999)
 • Terminál 1C/1D: Odletový terminál pre spoločnosti IndiGo (okrem letov číslo 2000-2999 a 5000-5999) a Spicejet (okrem letov číslo 8000-8999)
 • Terminál 2: Akasa Air, IndiGo (len lety číslo 2000-2999)
 • Terminál 3: všetky ostatné letecké spoločnosti, IndiGo (len lety číslo 5000-5999), Spicejet (len lety číslo 8000-8999)

Letisko je veľké, ale prehľadné a moderné. Všetky terminály prešli v rokoch 2005 až 2023 rozsiahlou rekonštrukciou a spĺňajú všetky medzinárodné normy.

Bezpečnostné kontroly

V Dillí sa podrobíte prvej bezpečnostnej kontrole hneď po vstupe do všetkých terminálov zvonku. Pripravte si cestovný pas a najmä letenku alebo palubný lístok, a to buď v mobilnej, alebo papierovej podobe.

Obvyklá doba čakania na vstup do terminálov je do 10 minút.

Ďalšou kontrolou je klasická bezpečnostná kontrola medzi verejnou a tranzitnou zónou, ktorú poznáte zo všetkých letísk na svete.

Čakanie v radoch na bezpečnostnú kontrolu vo všetkých termináloch môže trvať až 45 minút.

S akým predstihom by som mal prísť na letisko?

Aj napriek dvojitej kontrole (a dodatočnej pasovej kontrole pri medzinárodných letoch) sa odporúča prísť na letisko v Dillí 3 hodiny pred odletom.

Prestup medzi letmi

Letisko Dillí je najväčším prestupným miestom pre medzinárodné a vnútroštátne lety v celej južnej Ázii. Prestupné lety na letisku Dillí sú jasne označené tabuľami "Transfer".

Medzinárodný prestup

Medzinárodné prestupy (t. j. prílet do Dillí zo zahraničia a odlet do inej medzinárodnej destinácie, napr. Dubaj -> Dillí -> Bangkok) sa uskutočňujú vždy len v rámci terminálu 3.

Pri medzinárodných prestupoch sa nikdy nemusíte presúvať medzi terminálmi.

Ak ste si zakúpili letenku s prestupom v Dillí, váš prestup je zaručený a nemusíte vôbec prechádzať cez imigračný úrad ani opustiť tranzitnú zónu.

 • Batožina - bude automaticky preložená a nemusíte sa o ňu starať
 • Víza - na prestup nepotrebujete indické víza, nie je potrebná pasová kontrola

Vnútroštátny transfer

Prestup medzi vnútroštátnymi linkami už môže byť zložitý, najmä ak cestujete s leteckými spoločnosťami IndiGo alebo Spciejet, ktoré operujú z terminálov 1 a 2.

Ostatné letecké spoločnosti (napríklad Air India, Vistara, Air Asia) prevádzkujú všetky svoje medzinárodné a vnútroštátne lety z terminálu 3.

Žiadna zmena terminálu

Ak prestupujete len v rámci jedného terminálu, nemusíte opustiť tranzitný priestor.

Ak prestupujete v rámci terminálu 1, všetky prílety sa uskutočňujú v samostatnej budove 1A, z ktorej premávajú kyvadlové autobusy po ploche približne raz za 3 - 5 minút k terminálom 1C/1D (cesta trvá 5 minút).

Zmena terminálu

Ak však prestupujete na iný terminál, musíte vždy opustiť tranzitný priestor a ísť úplne mimo budovy letiska.

Medzi všetkými terminálmi premáva bezplatný letiskový autobus. Po vyjdení von sledujte značky "Shuttle Bus".

Autobus premáva v 20-minútových intervaloch 24 hodín denne.

 • Terminál 2 <-> Terminál 1: 25 minút
 • Terminál 3 <-> Terminál 1: 25 minút
 • Terminál 2 <-> Terminál 3: 3 minúty pešo po chodníku

Oficiálne informácie o autobusovej doprave medzi terminálmi nájdete na webovej stránke letiska: newdelhiairport.in/inter-terminal-transports.

Prestup z medzinárodného na vnútroštátny let

Ak cestujete s jednou rezerváciou z medzinárodnej destinácie a pokračujete z Dillí do inej indickej destinácie, musíte vždy opustiť tranzitnú zónu.

Ak musíte zmeniť terminál, postup je rovnaký ako pri čisto vnútroštátnom prestupe, pozri vyššie.

 • Batožina - vždy si musíte vyzdvihnúť batožinu a opätovne sa odbaviť na vyhradenej odbavovacej prepážke s označením "Transfer".
 • Imigračná kontrola - na letisku v Dillí prejdete imigračnou kontrolou

Prestup z vnútroštátneho na medzinárodný let

Ak cestujete s jednou rezerváciou z indickej destinácie cez Dillí do medzinárodnej destinácie, musíte vždy opustiť tranzitnú zónu.

Ak musíte prestúpiť na iný terminál, postup je rovnaký ako pri čisto vnútroštátnom prestupe, pozri vyššie.

 • Batožina - pri prestupe si ju nevyzdvihnete, bude odbavená z miesta odletu do cieľovej destinácie
 • Imigračná kontrola - imigračnou kontrolou prejdete len na letisku v Dillí
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.