Norimberg
Letisko Norimberg

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Norimberg

Parkovanie na letisku Norimberg

Krystof Hajek aktualizované 21. 9. 2023

Oficiálne letiskové parkovisko je najpohodlnejšie, pretože pešia vzdialenosť k terminálu sa pohybuje od 1 do 5 minút. Všetky parkoviská zahŕňajú kryté parkovacie miesta.

Ak chcete získať najlacnejšie parkovanie, musíte si ho rezervovať v dostatočnom predstihu - v prípade letných termínov až šesť mesiacov vopred. Okrem toho je do konca roka 2023 k dispozícii 5 % zľava s promo kódom Parken-afyVcK-2023. Rezerváciu vykonajte online na stránke parking.airport-nuernberg.de. Príklady najnižších cien:

  • 4-7 dní: od 49 EUR v garáži P4
  • 2-3 dni: od 29 EUR v garážach P3 a P4

Parkovanie na súkromných parkoviskách sa v prípade Norimbergu príliš neoplatí, ceny sú zvyčajne vyššie ako v oficiálnych letiskových garážach.

Bezplatné parkovanie

V neďalekej štvrti Ziegelstein je stále legálne parkovať na uliciach zadarmo a bez obmedzení, pričom mimoriadne obľúbená je ulica Otto-Lilienthal-Strasse v blízkosti stanice metra na letisko. Pozor. Podľa informácií cestujúcich platí v tejto oblasti vždy v utorok medzi 8:00 a 11:00 zákaz parkovania.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.