Doprava z letiska Norimberg

Norimberg

Na letisko Norimberg sa najrýchlejšie dostanete metrom, ale do okolitých štvrtí sa môžete dostať aj verejnými autobusmi.

Nájdite si hotel v Norimbergu

Metro do centra mesta a na stanicu

Linka metra U2 premáva z centra mesta a stanice Hauptbahnhof priamo k terminálu. Hodiny metra sú od 4:40 do 0:40. Upozorňujeme, že cestou na letisko každý druhý spoj končí na stanici Ziegelstein.

Lístok zakúpený online na shop.vgn.de alebo v mobilnej aplikácii VGN (dostupná na Google Play / App Store) stojí 3 eur.

Papierový lístok za 3,40 eur si môžete kúpiť v automate na stanici metra, kde môžete platiť hotovosťou aj kartou.

Jednorazový lístok platí 90 minút, počas ktorých môžete prestúpiť aj na električky alebo autobusy. Počas víkendu je k dispozícii aj celodenný lístok (len na kalendárny deň, nie na 24 hodín) za 9 eur, ktorý platí oba dni (sobota + nedeľa).

  • Čas cesty na hlavnú stanicu: Na hlavnej stanici trvá cesta 13 minút.
  • Cestovné: 3 eur online / 3,40 eur na mieste (90 minút) alebo 9 eur/celý deň
  • Frekvencia: 10 minút
  • Prvé metro z hlavnej stanice - 4:46 hod.
  • Posledné metro z letiska - 0:44

Cestovné poriadky a mapy verejnej dopravy v Norimbergu nájdete na: vgn.de/en/maps-timetables. Pozrite si tiež všeobecné informácie v kapitole Doprava v Norimbergu v našom sprievodcovi mestom.

Autobusy do okolia

Alternatívne môžete využiť autobus číslo 30 do Nordostbahnhof alebo Erlangenu a číslo 33 do Fürthu. Oba spoje majú interval 20-30 minút.

Všetky linky premávajú od 4:30 do 0:00 a majú jednotné cestovné 3 eur, ak si ho zakúpite online alebo prostredníctvom aplikácie (pozri vyššie), alebo 3,40 eur, ak si ho zakúpite na mieste na jednu cestu, a 9 eur za celodenný lístok.

Nočná doprava

V noci pred dňom pracovného pokoja môžete využiť autobusovú linku N12 z hlavnej stanice. Interval je 60 minút, podrobný cestovný poriadok nájdete tu.

Autobus nepremáva počas bežného pracovného týždňa, ale len v noci z piatka na sobotu alebo pred štátnym sviatkom.

Taxi

Taxíky v Norimbergu jazdia výlučne podľa taxametra a cesta na hlavnú stanicu alebo do historického centra stojí približne 21 eur.

Uber, Bolt ani iné podobné aplikácie zatiaľ v Norimbergu nefungujú.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.