Neapol - Pompeje
Letisko Neapol

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Neapol

Prestup na letisku Neapol

Krystof Hajek aktualizované 3. 9. 2023

Letisko Neapol má len jeden pomerne malý a často veľmi preplnený terminál. Druhý terminál 2 sa používa len pre VIP lety.

Nie je však ťažké sa v ňom zorientovať. Odlety sa nachádzajú v hlavnom vchode vpredu, zatiaľ čo prílety sú v bočnej budove naľavo, ak sa na terminál pozeráte zvonku. Celá budova je však kompaktná a vzdialenosti sú veľmi malé.

Lacné hotely v centre Neapola

Ráno a podvečer buďte na letisku aspoň 2 hodiny pred odletom, pretože na bezpečnostnú kontrolu sa často tvoria dlhé rady.

Transfer medzi letmi

Neapolské letisko nie je letiskom s prestupom, a ak tu budete musieť prestúpiť, zvyčajne si to budete musieť urobiť sami z dvoch rôznych leteniek.

Pri takomto prestupe budete musieť vždy vyjsť von, znovu sa odbaviť a prejsť bezpečnostnou kontrolou späť do tranzitného priestoru.

Prenocovanie v termináli

Otváracie hodiny sú od 3:30 do 24:00 a v termináli nie je možné prenocovať.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.