Doprava z letiska Neapol

Neapol - Pompeje

Na letisko nevedie železnica ani metro, ale je dostupné verejnými a medzimestskými autobusovými linkami.

Autobus do Neapola

Do centra mesta sa dostanete priamo z terminálu špeciálnym letiskovým autobusom. O niečo lacnejšie a s jedným prestupom sa do centra dostanete z neďalekej hlavnej ulice.

Alibus

Do centra mesta (hlavná stanica) a do prístavu premáva priama linka Alibus.

Prestupný lístok na 90 minút, ktorý platí aj pre iné druhy verejnej dopravy v Neapole, stojí 5 EUR, ak si ho kúpite v autobuse od vodiča alebo v novinovom stánku (na letisku si ho môžete kúpiť napríklad v obchode Sun Store). Lístok si môžete kúpiť aj online na stránke terravision.eu alebo v mobilnej aplikácii Unico Campania (dostupná na Google Play / App Store), ktorá je výborná na cestovanie po regióne Kampánia.

  • Cestovné - 5 eur / 90 minút (prestup)
  • Frekvencia - 20 minút
  • Čas jazdy - 15 minút na hlavnú stanicu, 25 minút do prístavu
  • Prvý spoj z centra - 5:40
  • Posledný spoj z letiska - 0:00

Oficiálne informácie nájdete na webovej stránke dopravného podniku anm.it.

Kúpiť si lístok - Terravision.com

Linky C68 a 180

Miernu úsporu môžete dosiahnuť, ak prejdete približne 150 metrov od terminálu na zastávku "Ruffo di Calabria - Carbone" (mapa trasy od terminálu: en.mapy.cz), odkiaľ premávajú autobusy č. C68 a 180 do okrajových častí Neapola. Možno ju však využiť ako prestupnú zastávku na inú linku. Lístok na jednu jazdu bez medzipristátia stojí 1,20 eur, na 90 minút s prestupom 1,70 eur a na celý deň 4,20 eur.

Taxi

Najmä pri prvých ranných odchodoch sa verejnou dopravou nedostanete, takže jedinou možnosťou bude taxík. Ceny taxíkov na/z letiska sú pevne stanovené a sú k dispozícii na stiahnutie na webovej stránke letiska. Za cestu z centra mesta na hlavnú stanicu zaplatíte približne 30 eur, do prístavu potom približne 35 eur.

V Neapole nepôsobí ani spoločnosť Bolt, ani Uber.

Požičovňa áut

Ak chcete začať cestovať po Kampánii priamo z letiska, najlepšie bude využiť služby autopožičovní priamo na letisku. Ceny sú pomerne vysoké a za týždenný prenájom v letnej sezóne zaplatíte približne 440 eur.

Autobusy do okolia

Priamo z letiska premávajú autobusy do okolitých destinácií:

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.