Montreal
Letisko Pierre Elliott Trudeau Montreal

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Montreal Pierre Elliott Trudeau

Prestup na letisku Montreal Pierre Elliott Trudeau

Krystof Hajek aktualizované 18. 2. 2024

Letisko Montreal má jeden pomerne veľký, dobre organizovaný terminál rozdelený na vnútroštátne, medzinárodné a americké lety.

Všetko sa však nachádza v jednej budove a vzdialenosti medzi jednotlivými časťami sú krátke (do 10 minút chôdze).

Rezervujte si hotel v blízkosti letiska YUL

Imigračné a bezpečnostné kontroly

Letisko Montreal má účinné bezpečnostné a imigračné kontroly.

Na bezpečnostných kontrolách sa zvyčajne tvoria rady do 20 minút a imigračná kontrola po prílete je zväčša automatizovaná a zvyčajne trvá 10 až 20 minút.

Aktuálny čas čakania v rade si môžete pozrieť na oficiálnej webovej stránke letiska: admtl.com/estimated-wait-time.

Prestup medzi letmi

Montreal je na prestupy o niečo priateľskejší ako väčšie letisko v Toronte. Nikdy nemusíte prestupovať z jednej budovy do druhej, pretože letisko Montreal má len jeden terminál.

Musím pri vyzdvihovaní batožiny prejsť cez imigračný úrad?

Kanadské letiská majú na rozdiel od letísk v USA oddelený tranzitný priestor.

Ak v Montreale prestúpite na lietadlo v rámci jednej rezervácie, vaša letecká spoločnosť vám pravdepodobne odbaví batožinu až do vašej konečnej destinácie, takže vôbec nemusíte vstúpiť do Kanady - zostanete v tranzitnej zóne.

Samozrejme, toto platí len v prípade, že prestupujete z medzinárodného letu na medzinárodný. Ak prestupujete na vnútroštátny let v rámci Kanady, musíte prejsť cez imigračný úrad. Letecká spoločnosť však stále môže poslať vašu batožinu do vašej konečnej destinácie, je to vždy prípad od prípadu.

Pri prestupe z medzinárodného letu na vnútroštátny let si vždy musíte vyzdvihnúť batožinu a znovu ju skontrolovať.

Na letisku v Toronte sa nachádza predbežná imigračná kontrola USA, takže ak v Toronte prestupujete na let do USA, po prílete do USA nemusíte prejsť imigračnou kontrolou.

Potrebujem povolenie eTA?

Aj keď len prestupujete z medzinárodného letu na medzinárodný let, na vstup do Kanady musíte získať povolenie eTA. Môžete to urobiť pohodlne online za poplatok na adrese 7 cad.

Kompletný postup prestupu nájdete na webovej stránke letiska: admtl.com/connecting-flights

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.