Prestup na letisku Montreal Pierre Elliott Trudeau

Montreal

Letisko Montreal má jeden pomerne veľký, dobre organizovaný terminál rozdelený na vnútroštátne, medzinárodné a americké lety.

Všetko sa však nachádza v jednej budove a vzdialenosti medzi jednotlivými časťami sú krátke (do 10 minút chôdze).

Rezervujte si hotel v blízkosti letiska YUL

Imigračné a bezpečnostné kontroly

Letisko Montreal má účinné bezpečnostné a imigračné kontroly.

Na bezpečnostných kontrolách sa zvyčajne tvoria rady do 20 minút a imigračná kontrola po prílete je zväčša automatizovaná a zvyčajne trvá 10 až 20 minút.

Aktuálny čas čakania v rade si môžete pozrieť na oficiálnej webovej stránke letiska: admtl.com/estimated-wait-time.

Prestup medzi letmi

Montreal je na prestupy o niečo priateľskejší ako väčšie letisko v Toronte. Nikdy nemusíte prestupovať z jednej budovy do druhej, pretože letisko Montreal má len jeden terminál.

Musím pri vyzdvihovaní batožiny prejsť cez imigračný úrad?

Kanadské letiská majú na rozdiel od letísk v USA oddelený tranzitný priestor.

Ak v Montreale prestúpite na lietadlo v rámci jednej rezervácie, vaša letecká spoločnosť vám pravdepodobne odbaví batožinu až do vašej konečnej destinácie, takže vôbec nemusíte vstúpiť do Kanady - zostanete v tranzitnej zóne.

Samozrejme, toto platí len v prípade, že prestupujete z medzinárodného letu na medzinárodný. Ak prestupujete na vnútroštátny let v rámci Kanady, musíte prejsť cez imigračný úrad. Letecká spoločnosť však stále môže poslať vašu batožinu do vašej konečnej destinácie, je to vždy prípad od prípadu.

Pri prestupe z medzinárodného letu na vnútroštátny let si vždy musíte vyzdvihnúť batožinu a znovu ju skontrolovať.

Na letisku v Toronte sa nachádza predbežná imigračná kontrola USA, takže ak v Toronte prestupujete na let do USA, po prílete do USA nemusíte prejsť imigračnou kontrolou.

Potrebujem povolenie eTA?

Aj keď len prestupujete z medzinárodného letu na medzinárodný let, na vstup do Kanady musíte získať povolenie eTA. Môžete to urobiť pohodlne online za poplatok na adrese 7 cad.

Kompletný postup prestupu nájdete na webovej stránke letiska: admtl.com/connecting-flights

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.