Mexiko City
Letisko Benito Juarez, Mexiko City

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Mexiko City

Doprava z letiska Mexiko City

Krystof Hajek aktualizované 2. 11. 2023

Letisko Benita Juáreza sa nachádza v blízkosti centra mesta a doprava trvá 20 až 45 minút v závislosti od dennej doby a zvoleného typu dopravy.

Najlepšie hotely v Mexico City

Verejná doprava

Keďže sa oba terminály nachádzajú na opačných stranách letiska, do každej budovy sa dá z centra dostať rôznymi spôsobmi a v trochu inom čase.

Autobus číslo 4 (terminály 1 a 2)

Autobusová linka 4 spoločnosti Metrobus obsluhuje oba terminály. Linka 4 je expresná a zastavuje len na zastávkach vyznačených na mape nižšie.

Autobus krúži okolo celého historického centra a zastavuje na autobusovej stanici San Lazaro (stanica TAPO) a železničnej stanici Buenavista.

Na letisko premávajú len spoje označené ako "Ruta Norte" alebo "Ruta Aeropuerto". Autobusy s cieľovou stanicou "Pantitlán" alebo "Ruta Sur" na letisko nejazdia.

 • Cena: 30 MXN + 21 MXN za dobíjaciu kartu
 • Čas cesty: 40 minút z terminálu 1; 55-60 minút z terminálu 2
 • Frekvencia: 5-7 minút
 • Posledný autobus z letiska - 0:01 (z oboch terminálov)
 • Prvý autobus na letisko - 4:30
 • Oficiálna webová stránka: metrobus.cdmx.gob.mx

Lístky:

Na zaplatenie cestovného si musíte zakúpiť "Metro Card" za 21 MXN v automate v príletovej hale alebo na autobusovej zastávke (cena karty nie je zahrnutá v cene cestovného). Pri jej kúpe si kartu nabijete priamo na vami zvolenú sumu.

Kartu Metro Card si môžete kedykoľvek dobiť aj v automatoch na každej stanici metra alebo metrobusu.

Jedna jazda linkou 4 na letisko/z letiska stojí 30 MXN. Cestovanie na ostatných linkách systému Metrobus vyjde na 4 MXN. Aktuálne ceny lístkov nájdete na oficiálnej webovej stránke: metrobus.cdmx.gob.mx.

Linka metra 5 (terminál 1)

Metro je len doplnkovou možnosťou dopravy na letisko. Stanica "Terminal Aérea" sa nachádza približne 5-8 minút pešo od terminálu 1 a je jasne označená koridorom pre peších.

Najbližšia stanica k terminálu 2 sa nazýva Pantitlán a je vzdialená približne 2 km od budovy. Pešia trasa nevedie cez peknú štvrť a je veľmi nepohodlná. Na cestu do centra z terminálu 2 použite radšej autobus.

Cez stanicu premáva žltá linka 5, ktorá spája letisko so severnou časťou mesta a stanicou diaľkových autobusov "Terminal del Norte".

Linka 5 nevedie do historického centra a ak sa chcete dostať do centra Mexico City, musíte na stanici Oceanía prestúpiť na linku B alebo ísť opačným smerom na terminál Pantitlán, odkiaľ sa do centra dostanete linkou 1.

Mapu siete metra a ďalšie informácie nájdete na oficiálnej webovej stránke: metro.cdmx.gob.mx/la-red.

 • Cena: 5 MXN + 21 MXN za dobíjaciu kartu
 • Čas cesty: 1 min: 35-40 minút do historického centra, s prestupom na stanici Oceanía
 • Frekvencia: 3-5 minút
 • Posledné metro z letiska - 0:03
 • Prvé metro na letisko - 5:00 (v nedeľu 7:00)

Lístky

Na zaplatenie cestovného si musíte zakúpiť "Metro Card" za 21 MXN v automate v príletovej hale alebo na zastávke (cena karty nie je zahrnutá v cene cestovného). Pri jej kúpe si kartu nabijete priamo na vami zvolenú sumu.

Kartu Metro Card si môžete kedykoľvek dobiť aj v automatoch na každej stanici metra alebo metrobusu.

Cestovné v metre je symbolické a predstavuje sumu 5 MXN. Táto cena platí aj na letiskovej linke. Počas prestupov nie sú turnikety, takže za 5 pesos sa z letiska dostanete kamkoľvek v meste s prestupom.

Taxi, Uber

Na letisko sa môžete dostať bežnými taxíkmi a v Mexico City je k dispozícii aj mobilná aplikácia Uber.

Oficiálne letiskové taxíky sú vždy predplatené. V oboch termináloch nájdete v príletových halách taxikárske pulty, kde poviete cieľ svojej cesty a zaplatíte za taxík.

S taxikárom už nediskutujete o cene, len ukážete účtenku.

Bežná cena klasického taxíka do historického centra je 300 MXN. Cena služby Uber, najmä v čase mimo špičky (napoludnie a neskoro večer), môže byť dokonca nižšia ako 170 MXN.

Prenájom auta

Ak sa počas svojho pobytu budete zdržiavať len v Mexico City, prenájom auta sa určite neoplatí kvôli hustej a chaotickej premávke.

Ak sa však chystáte priamo z letiska preskúmať prírodné krásy a krajinu Mexika, prenájom auta je pohodlná a lacná možnosť.

V oboch termináloch sa nachádza mnoho medzinárodných autopožičovní a ceny týždenného prenájmu sa začínajú od 4 000 MXN.

Diaľkové autobusy

Diaľkové autobusy do iných mexických miest zastavujú aj na letisku v blízkosti oboch terminálov.

Na letisko premávajú autobusové spoločnosti ADO a Primera Plus. Cestovné poriadky a online predaj lístkov nájdete na webovej stránke:

Letisko sa nezobrazuje v rozbaľovacom rezervačnom systéme. Do políčka musíte zadať "Mexico City Aeropuerto".

Autobusy z letiska premávajú do týchto destinácií:

 • letisko: Puebla - ADO, približne raz za hodinu, cena od 396 MXN
 • Córdoba - ADO, 1x denne, cena od 586 MXN
 • Santiago de Querétaro - Primera Plus, približne 1x za hodinu, cena od 500 MXN
 • Celaya - Primera Plus, 3x denne, cena od 675 MXN
 • San Juan del Río - Primera Plus, 1x denne, cena od 375 MXN
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.