Maurícius
Letisko Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Maurícius Seewoosagur Ramgoolam

Prestup na letisku Maurícius Seewoosagur Ramgoolam

Krystof Hajek aktualizované 3. 11. 2023

Letisko Maurícius využíva len jeden spoločný terminál pre všetky lety. Budova je moderná a priestranná a po bezpečnostnej kontrole je tu dostatok miest na sedenie.

Odbavovacie pulty pre všetky medzinárodné lety sa nachádzajú na 1. poschodí, rovnako ako medzinárodné bezpečnostné stanovište.

Lety na ostrov Rodrigues sa pri pohľade zvonku odbavujú na prízemí naľavo od príletovej haly.

Zobraziť ceny hotelov na Mauríciu

Mapa letiska

Interaktívnu mapu celého letiska a jednotlivých terminálov nájdete na oficiálnej webovej stránke letiska: mauritius-airport.atol.aero/map.

Prestup medzi letmi

Letisko obsluhuje len jeden malý a veľmi prehľadný terminál, takže prestup medzi letmi je jednoduchý a rýchly.

Lety do Rodrigues

Väčšina cestujúcich s prestupom letí z medzinárodnej destinácie na ostrov Rodrigues.

Ak máte oba lety zakúpené v rámci jednej rezervácie, nemusíte vystupovať z tranzitného priestoru. Po prílete musíte prejsť pasovou kontrolou. Batožina sa v niektorých prípadoch automaticky prekladá, vždy sa o tom presvedčte pred odletom na Maurícius.

Po pasovej kontrole sledujte značky "Domestic Connections", ktoré vás zavedú na špeciálne tranzitné bezpečnostné stanovište. Potom sa ocitnete pri odletovej bráne 20, ktorá je určená pre lety na Rodrigues.

Ak naopak letíte z Rodriguesu do medzinárodnej destinácie, opäť najprv prejdete pasovou kontrolou a špeciálnym koridorom sa dostanete k medzinárodnému bezpečnostnému stanovišťu.

Medzinárodný prestup

Aj keď prestupujete medzi dvoma medzinárodnými letmi, musíte prejsť pasovou a bezpečnostnou kontrolou. Formálne teda vstupujete na Maurícius a pokiaľ nepochádzate z bezvízovej krajiny, musíte získať víza.

Maurícius však umožňuje väčšine krajín sveta bezvízový styk.

Pasová kontrola má vyhradený rad pre transferových cestujúcich, takže nebudete čakať dlhšie ako 30 minút.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.